Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Anna Vošvrdová oslavila úctyhodné jubileum. V Liberci žije osm stoletých občanů, sedm žen a jeden muž 

27. 04. 2022 | 8:16

Úctyhodných sto let oslavila Anna Vošvrdová z Liberce. K významnému životnímu jubileu jí přišli domů poblahopřát mnoho zdraví, štěstí a osobní pohody a spokojenosti náměstek primátora Jiří Šolc a předsedkyně městské Komise pro občanské obřady a záležitosti Irena Jirásková, informuje facebokový profil krajského města Liberec.cz.

100a
Čiperná paní jubilantka Anna Vošvrdová (100). Foto: FB Liberec.cz

Paní Vošvrdová se narodila 24. dubna 1922 v Hrubé Skále a vyrůstala v Borku pod Troskami. Do Liberce se přestěhovala v roce 1948 a v posledních 10 letech bydlí v ruprechtické Hokejce, poblíž své rodině. Po celý život pracovala jako úřednice, ale ještě v důchodovém věku se rozhodla prodávat a pomáhat zákazníkům s výběrem oblečení v obchodu s textilem v OD Ještěd.

„Je to vlastně takový náš liberecký typický příběh. Paní, coby mladá a nadějeplná žena, přichází do Liberce, kde se zlomem dvacátého století uvolnilo mnoho místa. Prožila zde svůj hezký život a dnes v kruhu blízkých je zde nejvíce doma jak to jen jde,“ říká náměstek Jiří Šolc.

Foto: FB Liberec.cz

V Liberci žije k dnešnímu dni osm stoletých jubilantů (7 žen a 1 muž). Nejstarší Liberečance je 102 let. Už v květnu pogratulujeme dalším dvěma jubilantům, kteří oslaví 100 let (1 žena a 1 muž).

Zdroj: FB LIberec.cz