Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Design Days Reichenberg: Dobrý design se dá pořídit i za rozumné peníze

25. 11. 2019 | 19:07

Také začátek letošního adventu bude v Oblastní galerii Liberec věnován designu. Galerie připravila další, již šestý ročník oblíbených Design Days Reichenberg. Prodejní přehlídka převážně regionálního designu se letos koná od pátku 29. listopadu do neděle 1. prosince.

DDR 15 06
archivní foto Mad

A nabídka slibuje, že opět bude z čeho vybírat a pod nejedním vánočním stromečkem se objeví originální dárek.

Reprezentativní a architektonicky výjimečný objekt bývalých Lázní ve svých prostorách přivítá téměř šedesát designérů, kteří představí to nejlepší ze své tvorby – šperky, knihy, módu, papírenské zboží, autorské hračky, pánské doplňky, nábytek, grafika, ale také porcelán, květiny nebo městská jízdní kola. „Snažíme se sortiment stále rozšiřovat, aby si vybrali opravdu všichni,“ dodává Petra Kašková z Oblastní galerie Liberec a dodává: „Jako každý rok zahajujeme adventní čas prodejní designovou akcí, která má navodit příjemnou atmosféru a nabídnout návštěvníkům kvalitní tvorbu převážně lokálních tvůrců.“

grafika OGLKaždý na DDR pozná, že nejde o masovou produkci a zakoupí-li si na místě dárek, může si být jistý, že si kupuje i kus originality a jedinečnosti. S tím samozřejmě souvisí otázka cen. „Samozřejmě se setkáváme s názorem, že designové výrobky jsou drahé. Částečně je to pravda, ale myslím, že návštěvníci se budou moci přesvědčit, že dobrý design se dá pořídit i za rozumné peníze. A hlavně ty věci jsou krásné!“ láká návštěvníky Petra Kašková.

Akce bude již tradičně obohacená o originální výtvarný workshop pro děti a jejich (pra-)rodiče. Malí návštěvníci si budou moci vyrobit sklenici či skleničku s vlastním vypískovaným motivem. Výtvarný workshop Pískovačka bude otevřen po celou dobu Design Days Reichenberg.

Příjemnou atmosféru designových dnů hudebně dokreslí DJ Pup-shmeer z Turnova. O občerstvení se postará galerijní kavárna ART CAFÉ, která bude po celou dobu otevřená a dobře zásobená nejen předvánočním svařákem.

„Mám velkou radost, že se Design Days uchytily, že mají stálé návštěvníky a lákají stále nové. Jsme hrdí na to, že můžeme prezentovat místní designéry a určitě je zajímavé, že začátky DDR časově a tematicky zapadají do období „probuzení“ Liberce. Tedy do doby, kdy v Liberci vznikala řada zajímavých bister nebo obchůdků,“ dodává ředitel galerie Jan Randáček.

Vstup na Design Days Reichenberg bude po celou dobu zdarma, pro galerii platí obvyklé vstupné.

Oblastní galerie Liberec je příspěvkovou organizací Libereckého kraje. Akce Design Days Reichenberg je podpořena Fondem kultury a cestovního ruchu Statutárního města Liberec.

TZ OGL