Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Do benefiční aukce půjde 180 uměleckých předmětů od 124 předních českých výtvarníků. Už dnes budou vystavena

01. 11. 2019 | 7:26

Tradice pokračuje. Již potřiadvacáté se uskuteční benefiční aukce uměleckých děl pořádaná libereckou Nadací Euronisa. Vernisáž výstavy prací, které poputují do dražby, začíná v pátek 1. listopadu od 17.30 v Oblastní galerii.

OGzahájPředstavení
archivní foto Mad

Hostem bude vdova po libereckém fotografovi Ladislavu Postupovi, výtvarnice Zuzana Postupová. Díla si bude možné prohlédnout do 8. listopadu do 12 hodin, samotná aukce začne v Oblastní galerii v sobotu 9. listopadu od 14 hodin.

Nad akcí převzala záštitu a finančně ji podpořila Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje. „Za 23 let aukcí Nadace Euronisa mají zájemci o výtvarná díla a o podporu nadace tradičně možnost seznámit se s draženými díly a lépe se tak rozhodnout, o které z nich se chtějí s ostatními dražiteli utkat. Věřím, že i letos bude výtěžek z aukce zajímavý a pomůže těm, kteří neměli tolik štěstí a jsou odkázání na pomoc druhých,“ uvedla Květa Vinklátová.

V galerii se představí celkem 180 uměleckých předmětů od 124 předních českých výtvarníků. Svá díla do aukce věnovali například Jiří Anderle, Jiří Pačinek, Pasta Oner, Zuzana Kadlecová, Radek Drbohlav, Rostislav Zárybnický, Ilona Chválová a mnoho dalších; všichni zdarma.

Díla si je možné také prohlédnout na www.euronisa.cz a v aukčním katalogu, který si případní zájemci mohou objednat na čísle 777 363 171.

Benefiční aukce Nadace Euronisa vynesly od roku 1997 již více než 15 milionů korun a patří k tradičním regionálním akcím. Samotná nadace vznikla v roce 1995 z podnětu libereckého sboru Jednoty bratrské. Od svého založení rozdělila potřebným přes 35 milionů korun a podpořila jimi více než tři sta organizací. Finanční prostředky nadace získává nejen z výnosů nadačního jmění, ale i z darů firem a jednotlivců či z benefičních akcí. Pořádá také veřejnou sbírku Pozvedněte slabé!, jejímž patronem je herec Jiří Lábus. 

LK/Jan Mikulička