Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Do startu sportovního veletrhu zbývají hodiny. Doprava do Sport Parku i vstup na Sport Live 2019 jsou zdarma

06. 09. 2019 | 18:00

V sobotu 7. září se v areálu Sport Parku Liberec uskuteční 14. ročník největšího sportovního veletrhu na severu Čech Sport Live 2019. Veletrh již tradičně představí svět sportu ze všech stran a nabídne bohatý program pro velké i malé návštěvníky. Veletrh bude pro veřejnost přístupný od 9 do 17 hodiny zcela zdarma, návštěvníci mohou využít i kyvadlovou dopravu zdarma ze zastávky Fügnerova.

Tři, dva jedna, Sport Live!

Už jen několik hodin zbývá do začátku největšího sportovního veletrhu na severu Čech Sport Live 2019, který se uskuteční již tuto sobotu od 9 do 17 hodin ve Sport Parku Liberec!

Nezapomeňte!
Vstup a kyvadlová doprava z terminálu Fügnerova ZDARMA

A máme pro vás pár tipů 

Vyfoťte se s originálem Poháru T.G.M. (trofej pro mistry ČR v ledním hokeji)
a můžete si zde foto rovnou nechat vytisknout.

Pro děti bude připravený Sportovní víceboj Pojišťovny 211. V něm je čeká 12 sportovních úkolů, kde si vyzkouší průchod bludištěm i šerm.

Nové informace získáte i na přednáškách pořádaných ve spolupráci s MultiSportem. Dozvíte se, jak správně na rozcvičku či výživu malých sportovců.
Vstup pro trenéry i veřejnost je na přednášky zdarma.

Především na děti a jejich rodiče je zaměřena jedna z hlavních součástí veletrhu – představení více než 70 stánků sportovních klubů a oddílů, které návštěvníkům přiblíží svou činnost a současně zde také zahájí nábor nováčků pro nadcházející sezónu 2019/2020. Děti si budou moci vyzkoušet a vybrat mezi nejrůznějšími sporty od hokeje a fotbalu až po méně běžné sporty jako je šerm nebo krasobruslení. „Jsme rádi, že se Sport Live za svou čtrnáctiletu historii stal místem, kde se nejen děti ale i dospělí rozhodují o své sportovní budoucnost.” uvedl organizátor veletrhu Lukáš Přinda.

Sport a zdravý životní styl – vše najdete na Sport Live 2019!

Na hlavní ploše Home Credit Areny budou připraveny tři samostatné zóny, které se zaměří na různé sporty. Na jedné ze zón bude zachována ledová plocha, kde se návštěvníkům představí škola bruslení Sport Parku Liberec Bruslička, na umělé trávě bude možné trénovat fotbalové dovednosti s Fotbalovou akademií FC Slovan Liberec a na crossfitovém hřišti si každý bude moci vyzkoušet trénink s bojovníky z BFC Liberec nebo fandit při Sport Live Fighter’s Cup.

Primárně na zdravé stravování a fitness se bude soustředit program speciální FIT zóny, jímž budou provázet fitness trenéři Eva Kraus a Jakub Kraus. Návštěvníci se zde mohou těšit například na ukázky zdravého vaření či zajímavá vystoupení, jako například zumba, dog dancing a módní přehlídka sportovního oblečení. Návštěvníci se mohou těšit i na pole dance soutěž Airko Battle, v níž soutěžící z řad začátečníků i pokročilých porovnají své síly a talent v této moderní disciplíně. Novinkou letošního ročníku budou také přednášky ze světa sportu, které se uskuteční ve VIP sále Home Credit Areny a jsou určené pro širokou veřejnost i pro odborníky z řad trenérů. Řečníci z řad profesionálních sportovců, trenérů a dalších odborníků představí své příspěvky zaměřené na sport, výživu, ale i efektivní fungování sportovních klubů.

Program i pro malé návštěvníky

Pro děti budou na veletrhu připraveny zajímavé soutěže i závody. Jedním z nich je Sportovní víceboj Pojišťovny 211, jejímž partnerem je Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR a v němž si vyzkouší až 12 sportů a získají za svou účast medaili. Dalším bude také závod v orientačním běhu přímo v areálu Sport Parku, který je organizovaný Českým svazem orientačních sportů a bude probíhat přesně jako profesionální závody.

Jako každý rok si i letos budou moci návštěvníci prohlédnout jednotlivá sportoviště ve Sport Parku Liberec – otevřou se jim dveře například do sálu bojových sportů, gymnastické tělocvičny nebo na střelnici. Od 15 do 17 hodin se uskuteční první veřejné bruslení sezóny ve Svijanské aréně.

Veletrh Sport Live 2019 byl zařazen mezi významné události Libereckého kraje a probíhá pod záštitou hejtmana Libereckého kraje Martina Půty a primátora Statutárního města Liberec Jaroslava Zámečníka.

Detailní program celého veletrhu je přístupný na www.sportliveliberec.cz.

TZ/Zuzana Pětníková