Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který dnešní standard splňuje.

Aktualizovat

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Dopravu na průtahu I/35 Libercem omezí od pátku oprava osvětlení tunelu. Práce potrvají až do neděle

30.11.2023 | 16:31

Dopravu na průtahu I/35 v Liberci čeká další omezení, důvodem je oprava osvětlení tunelu. V pátek od 18:00 začnou práce v tubusu ve směru na Děčín a doprava bude vedena obousměrně druhým tubusem. V sobotu se práce přesunou do tubusu ve směru na Turnov a Prahu a doprava se přesune do druhého tubusu. Práce tam potrvají až do neděle. Na síti X dnes na plánovanou uzavírku upozornilo Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD).

liberec mostliberec3
Foto: Artur Irma

Liberecký tunel otevřený v roce 1992 je dlouhý 280 metrů a je součástí průtahu krajským městem, který je nejzatíženější silnicí v Libereckém kraji. Denně po něm podle posledního sčítání projede více než 51.000 automobilů. Už od poloviny října se tam pracuje na opravě kanalizace, jejíž poškození odhalily kamerové zkoušky. I když se opravy u tunelu, které bez DPH přijdou na 27 milionů korun, dělají bezvýkopovou metodou, už teď dopravu komplikují a v místě se ve špičkách tvoří kolony. Práce by tam měly skončit do poloviny prosince.

Foto: X/ŘSDKomplikace provázejí průjezd Libercem už bezmála dva roky v souvislosti s rekonstrukcí estakády na průtahu krajským městem. Stavbaři tam zbourali a znovu postavili polovinu průtahu, rekonstrukce přišla bez DPH na 400 milionů korun. Práce už skončily a od 19. listopadu se znovu jezdí po obou částech průtahu, omezení je už jen u tunelu. Připravuje se ale i rekonstrukce samotného tunelu. Původně se předpokládalo, že práce začnou už v příštím roce, podle mluvčího Jana Rýdla ale ŘSD zřejmě zahájení stavby odloží.

čtk