Ještě, než Lucie dorazí do liberecké areny, posílá do světa nový fantaskní videoklip

02. 10. 2019 | 5:56

Nejslavnější česká kapela Lucie přichází s aktuálním klipem Než tě rozkradou z návratového oceňovaného alba EvoLucie. Slovenský režisér Karol Vosátko písničku zasadil do příběhu zamilovaného muže v působivých kulisách fantaskního světa. Než tě rozkradou bude součástí playlistu na blížícím se koncertě kapely v Liberci, kde vystoupí v Home Credit Areně 9. listopadu.

LUCIE - Nez te rozkradou klip 05
Foto: BrainZone

Link na video Než tě rozkradou: https://youtu.be/tner20ew-TM

S sebou přiveze halovou show, svoje největší hity i novinky z alba EvoLucie, včetně Andělem oceněné skladby Nejlepší, kterou znám. Vstupenky jsou exkluzivně k dostání v síti TicketLIVE.

Než tě rozkradou vznikla během natáčení alba EvoLucie za pár chvil. „Přijel jsem ráno do studia s novými klávesami a hned u druhého zvuku, který jsem na nich zkoušel, mě napadl motiv písničky,“ vzpomíná na vznik Michal Dvořák. Motivu se okamžitě chytil Robert Kodym a za chvíli byla skladba na světě. „Robert měl navíc v kapse koncept nového textu, který jej napadl den před tím, a do hudebního nápadu se skvěle hodil,“ dodává Dvořák.

Foto: BrainZone

Silné pocitové svědectví o nenaplněné lásce do klipu zpracoval slovenský režisér Karol Vosátko. „I v životě platí, že to, za čím se člověk žene, mu utíká. A naopak. Co nahání nás, před tím zase utíkáme my. A o toto schéma v podstatě v klipu jde. Jsou to krásné a kruté pocity zároveň, které změní život tak, že už nikdy není stejný, jako doposud,“ popisuje režisér, který dlouho hledal klíč, jak vyjádřit popisovanou bolest a fatalitu. „Stylizace mi dávala větší svobodu v příběhu i ve výpovědi bez toho, abych byl příliš patetický. Proto jsem zvolil autonomní fantaskní svět šmrncnutý steampunkem, do kterého jsem zasadil příběh fatálně zamilovaného muže. Vytvořil jsem jej technikou rozpohybovaných fotografií a zkombinoval je s animací,“ popisuje.

Foto: BrainZone

Do hlavních postav obsadil slovenské herce Lukáše Latináka a Mirku Partlovou. „Skvěle se do příběhu hodili a navíc byli skvělí i během fotografování v různých nepřirozených pózách, kostýmech a rekvizitách,“ říká Vosátko, který nakonec nafotil celkem 1600 fotografií a týden mu trvalo, než je všechny roztřídil. Samotná postprodukční práce s předním grafikem Jozefem Kohárym mu zabrala další měsíc a půl.

Foto: BrainZone

Nejslavnější česká skupina Lucie se po loňských osmi vyprodaných hokejových stadionech rozhodla vyrazit na turné po menších halách v Česku. V rámci něj dorazí i do Liberce. Na většině míst kapela minimálně 15 let nekoncertovala.

TZ/ Roman Helcl

LUCIE – EVOLUCIE TOUR 2019  

07.11.2019 HRADEC KRÁLOVÉ 

09.11.2019 LIBEREC 

12.11.2019 ÚSTÍ NAD LABEM 

14.11.2019 KARLOVY VARY 

16.11.2019 ČESKÉ BUDĚJOVICE 

19.11.2019 JIHLAVA 

21.11.2019 ZNOJMO 

23.11.2019 ZLÍN 

26.11.2019 OLOMOUC 

28.11.2019 TŘINEC     

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace