Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Ještě, než Lucie dorazí do liberecké areny, posílá do světa nový fantaskní videoklip

02. 10. 2019 | 5:56

Nejslavnější česká kapela Lucie přichází s aktuálním klipem Než tě rozkradou z návratového oceňovaného alba EvoLucie. Slovenský režisér Karol Vosátko písničku zasadil do příběhu zamilovaného muže v působivých kulisách fantaskního světa. Než tě rozkradou bude součástí playlistu na blížícím se koncertě kapely v Liberci, kde vystoupí v Home Credit Areně 9. listopadu.

LUCIE - Nez te rozkradou klip 05
Foto: BrainZone

Link na video Než tě rozkradou: https://youtu.be/tner20ew-TM

S sebou přiveze halovou show, svoje největší hity i novinky z alba EvoLucie, včetně Andělem oceněné skladby Nejlepší, kterou znám. Vstupenky jsou exkluzivně k dostání v síti TicketLIVE.

Než tě rozkradou vznikla během natáčení alba EvoLucie za pár chvil. „Přijel jsem ráno do studia s novými klávesami a hned u druhého zvuku, který jsem na nich zkoušel, mě napadl motiv písničky,“ vzpomíná na vznik Michal Dvořák. Motivu se okamžitě chytil Robert Kodym a za chvíli byla skladba na světě. „Robert měl navíc v kapse koncept nového textu, který jej napadl den před tím, a do hudebního nápadu se skvěle hodil,“ dodává Dvořák.

Foto: BrainZone

Silné pocitové svědectví o nenaplněné lásce do klipu zpracoval slovenský režisér Karol Vosátko. „I v životě platí, že to, za čím se člověk žene, mu utíká. A naopak. Co nahání nás, před tím zase utíkáme my. A o toto schéma v podstatě v klipu jde. Jsou to krásné a kruté pocity zároveň, které změní život tak, že už nikdy není stejný, jako doposud,“ popisuje režisér, který dlouho hledal klíč, jak vyjádřit popisovanou bolest a fatalitu. „Stylizace mi dávala větší svobodu v příběhu i ve výpovědi bez toho, abych byl příliš patetický. Proto jsem zvolil autonomní fantaskní svět šmrncnutý steampunkem, do kterého jsem zasadil příběh fatálně zamilovaného muže. Vytvořil jsem jej technikou rozpohybovaných fotografií a zkombinoval je s animací,“ popisuje.

Foto: BrainZone

Do hlavních postav obsadil slovenské herce Lukáše Latináka a Mirku Partlovou. „Skvěle se do příběhu hodili a navíc byli skvělí i během fotografování v různých nepřirozených pózách, kostýmech a rekvizitách,“ říká Vosátko, který nakonec nafotil celkem 1600 fotografií a týden mu trvalo, než je všechny roztřídil. Samotná postprodukční práce s předním grafikem Jozefem Kohárym mu zabrala další měsíc a půl.

Foto: BrainZone

Nejslavnější česká skupina Lucie se po loňských osmi vyprodaných hokejových stadionech rozhodla vyrazit na turné po menších halách v Česku. V rámci něj dorazí i do Liberce. Na většině míst kapela minimálně 15 let nekoncertovala.

TZ/ Roman Helcl

LUCIE – EVOLUCIE TOUR 2019  

07.11.2019 HRADEC KRÁLOVÉ 

09.11.2019 LIBEREC 

12.11.2019 ÚSTÍ NAD LABEM 

14.11.2019 KARLOVY VARY 

16.11.2019 ČESKÉ BUDĚJOVICE 

19.11.2019 JIHLAVA 

21.11.2019 ZNOJMO 

23.11.2019 ZLÍN 

26.11.2019 OLOMOUC 

28.11.2019 TŘINEC