Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Ještědský areál přišlo po zimní sezoně uklidit 180 dobrovolníků, zapojily se i liberecké školy

21. 05. 2019 | 16:20

Druhý ročník akce Zelený Ještěd se minulý čtvrtek uskutečnil za účasti 180 dobrovolníků, kteří sbírali odpadky ze sjezdovek a lesního porostu.

Skiareál Ještěd je tak připraven nejen na letní sezónu, ale díky odstraňování kamenů ze sjezdových tratí i na zimní. Dobrovolníci na Zelený Ještěd přišli kromě veřejnosti i ze čtyř libereckých škol.

U nástupu na lanovku Skalka je přivítal i náměstek primátora Jiří Němeček: „Vloni jsem se úklidu aktivně účastnil a jsem opravdu rád, že i přes sychravé počasí přišlo letos mnohem více nadšenců Ještědu. Skiareál Ještěd je unikátní místo, které si zaslouží naši péči, pozornost a také chystaný rozvoj.“

Poté všichni vyjeli nahoru, kde se rozdělili do skupin podle tras a procházkou dolů posbírali to, co do přírody nepatří. Po úklidu každý obdržel jako odměnu jednodenní skipas a guláš k obědu.

Úklid Ještědu. Foto: MML

Cílem akce je zapojit občany města do dění okolo Ještědu a podpořit i zájem o lyžování na ještědských sjezdovkách. K aktuální situaci modernizace uvádí ředitel střediska Jakub Hanuš: „V úterý jsme obdrželi požadavky na doplnění dokumentace posuzující vliv našeho záměru na životní prostředí. Po veřejném projednávání, které proběhlo minulý měsíc ve velice poklidné a konstruktivní atmosféře, a za velké účasti podporovatelů z řad zástupců vedení města Liberec i sportovní veřejnosti, se nyní musíme poprat s úředním vyjádřením, což nám časově komplikuje samotnou realizaci chystané investice. Lyžařům mohu vzkázat, nic nevzdáváme a věříme, že i přesto se brzy dočkáme tolik očekávané nové sjezdovky Skalka.“

Zatím je však v plném proudu jarní sezóna a lanová dráha Skalka nabízí náhradní dopravu místo kabinkové lanovky, která je v technické odstávce. Na ještědský hřeben jezdí lanovka Skalka již od 19. 4., v květnu a červnu od středy do neděle, v půlhodinových intervalech od 9 do 17 hodin.

Úklid Ještědu. Foto: MML