Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Kariérové dny na Technické univerzitě budou největším setkáním firem se studenty a absolventy v rámci regionu

30. 10. 2023 | 5:00

Kariérové dny TUL ve čtvrtek a pátek 2. a 3. listopadu 2023 budou největším setkáním firem se studenty a absolventy v rámci regionu. Nabídnou také diskuzní stůl na téma Studovat a/nebo pracovat nebo přednášky HR specialistek a personalistek zaměřené na téma kariérního růstu.
 

TUL70new4
Foto: Technická univerzita Liberec

50 firem na jednom místě

Kariérové dny u nás na Technické univerzitě v Liberci vypuknou ve čtvrtek 2. listopadu veletrhem JobTUL Day, na kterém se představí firmy ze všech možných oblastí: strojírenství, IT a komunikace, finančnictví, marketing, zdravotnictví a sociální péče. Zástupci firem mohou studentům, studentkám, absolventkám a absolventům TUL představit svou činnost a nabídnout spolupráci, téma diplomové práce, stáž, trainee program, brigádu nebo práci.

Účast potvrdilo 50 firem a institucí z regionu, ale i s celorepublikovou působností. Některé firmy se účastnicím a účastníkům představí také během čtvrtečního moderovaného bloku. Další firmy jako Preciosa, ZF Automotive Czech, Tristone Flowtech Shared Services Center, Akkodis CZ, KSM Castings CZ, Faurecia/Forvia, Komerční banka, Aktivit, CNC TVAR, UCT Fluid Delivery Solutions, Kautex Textron Bohemia nebo SINGING ROCK nabízí v rámci pátečního programu i možnost osobního nebo online setkání s profesionálem. Na konzultace svého životopisu se zájemci registrují předem a mohou si vybrat online, nebo osobní formu konzultace.

Studenti TUL, foto z https://tuni.tul.cz

Studovat a/nebo pracovat?

V doprovodném programu Kariérových dnů TUL ve čtvrtek mohou návštěvníci sledovat diskuzní stůl. Na to, zda studovat a/nebo pracovat, budou se zástupci firem Škoda Auto, Knorr-Bremse a CSG Aerospace hledat odpověď mladí akademici z naší univerzity Markéta Klíčová a Ondřej Havelka a spolu s nimi také odbornice na HR a personalistiku Eva Boczanová a Radka Lankašová.
„Se zástupci firem, studentů a odbornic na personalistiku se zaměříme na otázky, které dříve nebo později řeší každý, kdo studuje nebo absolvuje vysokou školu: jak propojit studium s prací, jaké kompetence je dobré rozvíjet a jak zvýšit svoji uplatnitelnost na trhu práce už během studia,“ říká prorektorka TUL Lenka Burgerová, která je hlavní organizátorkou Kariérových dnů TUL 2023 a která bude diskuzní stůl moderovat. Začíná v univerzitní aule ve čtvrtek 2. listopadu v 11.15 hodin.

Přednášky profesionálek z HR a personalistiky

Již zmíněné specialistky na HR budou mít v rámci doprovodného programu také své přednášky.
Radka Lankašová, která působí v personalistice 20 let a má bohaté zkušenosti z pracovních pohovorů v ČR i ve Velké Británii, bude mít přednášku na téma Úspěšná komunikace při pohovoru, v práci i v osobním životě. Nabídne odpovědi na otázky, jaká slova zvolit u přijímacího pohovoru, jak se domluvit s různými typy lidí nebo jak se vyhnout konfliktům. Petra Drahoňovská se k nám do auly připojí online s přednáškou v angličtině „Modern self career management and personal branding“ a do třetice Eva Boczanová se s návštěvníky podělí o praktické rady a dobré příklady z praxe.

„Petra Drahoňovská se zaměří na otázku osobní značky, která je v současné době při hledání práce důležitou součástí prezentace uchazečky či uchazeče. Petra je zkušená kariérní poradkyně a koučka, která má v této oblasti dlouholeté zkušenosti a pomáhá lidem řídit kariéru již od roku 2009,“ říká Hana Trávníčková z Kariérového centra TUL, která je koordinátorkou Kariérových dnů, a dodává: „Eva Boczanová, která se v personalistice, především v náboru, pohybuje 15 let a nyní působí jako Headhunter a HR Advisor ve společnosti GoodCall, se bude věnovat tomu, jak a kdy ideálně vstoupit na pracovní trh.“

Návštěvníkům ve čtvrtek v aule představí svou činnost také Student Business Club, což je platforma TUL, která si klade za cíl podporu a rozvíjení podnikatelského ducha našich studentek a studentů. Organizuje soutěž Start-up TUL, jíž prošla již celá řada úspěšných projektů, které dnes běžně fungují na trhu. Jedním z nich je i Tanganica, kterou představí její zakladatel a CEO Filip Svárovský.

Bude se i soutěžit ‒ vyhrajte únikovou hru nebo relax z oblasti well-being

Kariérové dny nabídnou studujícím a absolventkám a absolventům příležitost setkat se osobně se zástupci zaměstnavatelů, rozšířit si odborné znalosti a vytvořit si úspěšnou osobní značku. Navíc si každá účastnice a každý účastník může odnést hodnotnou výhru, stačí se jen zapojit do jedné ze soutěží ‒ online, nebo přímo na místě. Účastníci se mohou těšit na výhru podtrhující osobní značku a možnosti, jak ji lze prezentovat ostatním. V oblasti práce je diskutovanou hodnotou také well-being, a tak se další výhra inspiruje tímto konceptem. A vyhrát mohou i únikovou hru, která podporuje týmovou spolupráci a analytické myšlení, což jsou důležité kompetence úspěšné kariéry.
Více o nabídce a programu Kariérových dnů TUL najdete na www.jobtuldays.cz.

TECHNICKÁ UNIVERZITA V LIBERCI (TUL)

Je veřejnou vysokou školou, která vznikla v roce 1953 a letos slaví 70 let své existence. Univerzita má 6800 studentek a studentů zapsaných na sedmi fakultách. Součástí TUL je také výzkumný Ústav pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace (CXI). TUL je kolébkou průmyslové výroby nanovláken, a to díky patentované technologii výroby nanovláken elektrostatickým zvlákňováním – Nanospider®, kterou v roce 2003 patentoval tým profesora Oldřicha Jirsáka z Fakulty textilní TUL. Aktuální žebříček QS řadí TUL mezi 1200 nejlepších univerzit světa do ranku 1001–1200. V THE World University Rankings zaujímá TUL pozici 1501+. V hodnocení THE Emerging Economies pak TUL připadá pozice 401–500 z více jak 500 nejlepších univerzit z dané oblasti. Podle studie think-tanku IDEA při Národohospodářském ústavu AV ČR je TUL pátá mezi českými institucemi, výzkumnými pracovišti a firmami s nejcitovanějšími patenty, mezi univerzitami v ČR je první. Za posledních deset let si výzkumníci a výzkumnice TUL připsali více jak 180 patentů, z toho přes dvě desítky z oblasti produkce nanovláken. Jsme na www.tul.cz.

TZ TUL/Radek Pirkl