Lanovka na Ještěd se po opravě a pravidelné revizi nerozjede. Počasí ale stejně nebude přát výletům

19. 11. 2020 | 11:23

Meteorologové už na zítřek a víkend ohlásili příchod podzimního až zimního počasí, takže otázka, zda se po opravě a pravidelné revizi rozjede či nerozjede 20. listopadu lanovka na Ještěd, není nijak naléhavá. České dráhy jako provozovatel lanové dráhy na webové stránky tohoto dopravního zařízení umístily oznámení, že lanovka je mimo provoz od 22. října do odvolání.

kabinalanovka2
Foto z opravy lanovky Artur Irma

Na telefonním čísle uvedeném na stránkách lanovky ale padla jasná odpověď: "Lanovka se zítra nerozjede." Tečka. To je odpověď všem lidem, kteří se na znovuobnovení provozu lanové dráhy spojující Liberec s Ještědem dotazovali.

Ve stanovisku Krajské hygienické stanovisko v Liberci, které jako dokument uveřejňujeme pod článkem, se v jedné pasáži praví: "Provozování (i lanové dráhy) není v současné době přímo regulováno či omezeno žádným nařízením."

Stanovisko se dále složitým úřednickým jazykem odvolává na sérii vládních nařízení, jimiž se upravuje chování zákazníků a pracovníků dráhy, zjednodušeně řečeno Ruce – roušky – rozestupy.

Hygienici stanovisko vydali 16.11.2020 a provozovatel lanovky učinil rozhodnutí kabiny na lano a k vrcholu Ještědu nepustit. Je to pro něj asi menší zlo, byť mu nic nezakazuje, aby lanovka jezdila. Není ale nijak logické, aby v kabině o rozloze, dejme tomu 40 plošných metrů, v době, kdy pro obchod platí 15 plošných "člověkometrů", cestovalo 30 osob. Méně lidí v jedné kabině je vysoce nerentabilní.

Takže na Ještěd ve směru od Liberce nadále jedině po svých, protože silnice na Výpřež je v rekonstrukci.

KHS LanovkaKHS Lanovka

aro

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace