Liberec během pandemického roku evidoval 280 ztrát a nálezů. Nejkurióznější byla protéza dolní končetiny nebo erotická pomůcka

23. 02. 2021 | 13:49

Téměř 280 nálezů, ztracených na různých místech, zaevidoval během uplynulého pandemického roku 2020 úřad statutárního města Liberec. Mezi ty kurióznější v minulosti patřily například sněžná fréza, protéza dolní končetiny nebo erotická pomůcka.

ztráta 3 50969965391 73bbf80849 c
Foto: LB

Zhruba v polovině případů se nálezy daří vrátit zpět jejich původním majitelům. Bezmála 280 položek představuje stovky rozmanitých věcí.

„Pokud je například v autobuse MHD nalezena taška, která obsahuje několik dalších věcí, evidujeme ji jako jednu položku. Celkem tedy lidé zapomenou či ztratí stovky různých doplňků. Mezi nejčastější nálezy patří peněženky, mobilní telefony a klíče. Za rok 2020 evidujeme celkem 279 nálezů. Mezi ty kuriózní v minulosti patřily třeba sněžná fréza, protéza dolní končetiny nebo plechový regál, který ztratil projíždějící vůz,“ říká Jitka Štíchová, vedoucí odboru správního a živnostenského statutárního města Liberec.Foto: LBV případě, že se majitele věci nepodaří najít, přechází po uplynutí tříleté lhůty stanovené občanským zákoníkem vlastnické právo na obec. Magistrát města Liberce poté nabízí použitelné věci k prodeji v simulované dražbě. Výtěžek této akce je potom formou daru poskytnut organizaci (sociální, nebo zdravotnické zařízení, dobročinné účely, apod.) s působností na území Liberce.Foto: LBV letošním roce úřad eviduje zatím 25 nálezů. Za stejné období roku 2020 jich bylo o dvacet více (45). Pokles je patrně způsobený současnou situací a souvisejícími protipandemickými opatřeními.

O formátu a termínu dražby město pravidelně informuje veřejnost na webu www.liberec.cz.

LB/Jana Kodymová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace