Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který dnešní standard splňuje.

Aktualizovat

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Liberec dostal na výstavbu komunikace Nová Pastýřská, která propojí Sokolskou ulici a Tržní náměstí, pět nabídek

05.08.2024 | 16:24

Liberec dostal na výstavbu komunikace zvané Nová Pastýřská pět nabídek. Z nich čtyři jsou pod maximální přípustnou cenou 28,3 milionu korun bez daně. ČTK to dnes řekl náměstek primátora Jiří Janďourek (Starostové pro Liberecký kraj).

Liberec TRžníNámwwwseznam-autobusucz
Archivní foto

Náměstek předpokládá, že o vítězi zakázky rozhodnou radní města ještě v srpnu. "Takže předpoklad je, že bychom stavbu zahájili na podzim - v září, říjnu," dodal náměstek.

Nová Pastýřská propojí Tržní náměstí se Sokolskou ulicí a povede kolem parkoviště pro 140 aut, jehož rekonstrukci radnice dokončila před měsícem. O výstavbě Nové Pastýřské se v Liberci mluví víc než 20 let, odvést by měla část dopravy z horního centra města. V rámci výstavby nové komunikace vybraná firma postaví nejen silnici s povolenou rychlostí do 40 kilometrů v hodině, ale také pruhy pro cyklisty a chodníky.

"Zpřístupňuje se Tržní náměstí, vybuduje se komunikace podél nově vybudovaného parkoviště a chodníků a konec Nové Pastýřské bude končit u knihovny," řekl náměstek. Zbývat pak bude podle něj už jen úprava křižovatky se Sokolskou ulicí, což prakticky znamená doplnit ji o semafory, které tam budou řídit dopravu.

čtk