Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který dnešní standard splňuje.

Aktualizovat

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Liberec i v roce 2025 investoval do vybavení pro dobrovolné hasiče. Mají mj. nové zásahové obleky, rukavice, obuv a opasky

28.09.2025 | 16:42
Také v letošním roce město Liberec investovalo nemalé finanční prostředky nejenom do obnovy a údržby vozového parku dobrovolných hasičů, ale i do jejich nového vybavení. Radnice podala pět žádostí o dotace z Dotačního fondu Libereckého kraje na projekty pro dobrovolné hasiče.
hasFrantAok
ilustrační archivní foto

Podařilo se uspět ve všech případech. Statutární město Liberec díky této podpoře mohlo provést rozsáhlejší opravy tří cisternových automobilových stříkaček. Byly pořízeny osobní ochranné prostředky, jako například zásahové obleky, rukavice, obuv a opasky. Dále město nakoupilo věcné prostředky pro likvidaci lesních požárů a další technické vybavení, jako například termokamera, plovací vesty, žebřík, lékárnička atd. Ochranné prostředky a technické vybavení jsou rozdělovány podle potřeby mezi všechny městské jednotky.

Celkový objem finančních prostředků činil letos 1 364 000 Kč. Z toho 805 000 Kč činí dotace na opravy, pořízení technického a osobního vybavení hasičů. K tomu byla Libereckým krajem poskytnuta dotace ve výši 400 000 Kč na pořízení nového dopravního automobilu pro JSDH Horní Hanychov. Tento projekt bude realizován v průběhu roku 2026.

převzato z www.liberec.cz