Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který dnešní standard splňuje.

Aktualizovat

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Liberec nemá zájem o uzavřenou pobočku pošty ve Vesci, důvodem je nepřiměřená cena

01.12.2023 | 17:05

Liberec se nepřihlásil do elektronické aukce, v níž Česká pošta prodává budovu uzavřené pobočky ve čtvrti Vesec na okraji stotisícového města. Za nepřiměřenou považuje radnice cenu, vyvolávací je ve výši 8,7 milionu korun. ČTK o postoji města dnes informoval náměstek primátora Adam Lenert (ANO).

česká pošta fb 339107395 735921224746861 4630282071280078937 n
Archivní foto

"Podle našeho úsudku to je drahé," řekl náměstek. Osobně míní, že odpovídající cena by měla být o třetinu až polovinu nižší.

Pošta prodává objekt, který stojí ve Vesci u hlavní silnice vedle základní školy. Na pozemku o celkové výměře 524 metrů čtverečních je kromě domu i malá zahrada. Kromě dnes už prázdných prostor pošty jsou v domě dva pronajaté byty 1+1 a 3+1 v prvním patře. Budova je stará zhruba 125 let, je podsklepená a má půdu. Podle znalce je její stav zachovalý.

Termín pro přihlášení do aukce už vypršel. Mluvčí pošty Ivo Vysoudil dnes ČTK sdělil, že s ohledem na probíhající soutěž nelze sdělit, kolik zájemců se přihlásilo. Aukce se uskuteční v příštím týdnu.

V krajském městě uzavřela Česká pošta od 1. července polovinu z 12 poboček včetně druhé největší v OC Globus, kde ale byla pošta v pronájmu. Liberec už dříve avizoval, že má zájem získat budovy uzavřených poboček v České ulici ve Vesci, ve Švermově ulici na Františkově a u Vápenky. Podle Lenerta se na tom nic nemění, rozhodující ale bude vždy cena. "Máme zájem, ale musíme vždycky zhodnotit stav a cenu. A když to srovnáte třeba za kolik jsme koupili dům Na Žižkově, tak prostě ten Vesec vyšel draho," dodal náměstek. Za obytný dům s šesti byty v ulici Na Žižkově, který je v dobrém stavu, město zaplatilo před čtvrt rokem 12,5 milionu korun. Koupilo ho od soukromého vlastníka.

čtk