Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Liberec pokračuje i v letošním roce v opravách kontejnerových stání ve městě

08. 12. 2019 | 10:15
Odbor ekologie a veřejného prostoru pokračoval i v letošním roce v opravách kontejnerových stání ve městě. Různá technická řešení kontejnerových stání, kterých je v Liberci několik stovek a která byla vybudována v dávné minulosti, postupně dosluhují a stávají se někdy i nebezpečná. Svým technickým stavem navíc nejsou dostatečně kapacitní pro současné potřeby umístění dalších nádob na sběr využitelných složek komunálního odpadu, se kterými se dříve nepočítalo.

Některá stanoviště stojí přímo v komunikacích a brání pohybu vozidel nebo osob, případně stojí na nevhodném podkladu, který výrazně omezuje manipulaci s nádobami pracovníky svozové společnosti. Bohužel se oprava musí provést i u novějších stanovišť, která jsou poškozena ohněm nebo dopravní nehodou.

Úprav kontejnerových stání se tak mohli v roce 2019 dočkat obyvatelé sídliště v Jáchymovské, kde mohutné přístřešky byly vybaveny plůtkem z recyklovaného plastu, což výrazně přispívá k vyšší čistotě na veřejných plochách. Nové zpevněné plochy se vybudovaly například v Kateřinské, Langrově či ul. Stará nebo Svobody. Posílen byl stav také v Matoušově nebo Polní ulici. V neposlední řadě se opravily ohořelé přístřešky v Žitné a Pazderkově ulici.Do konce roku budou, pokud klimatické podmínky dovolí, práce pokračovat ještě v Kubelíkově, Na Žižkově či Ježkově ulici.Foto: MMLDo konce roku budou, pokud klimatické podmínky dovolí, práce pokračovat ještě v Kubelíkově, Na Žižkově či Ježkově ulici.

www.liberec.cz