Liberec připravuje rekonstrukci ZŠ U Soudu. Plánuje, že cena by se měla vejít do 100 milionů korun

22. 11. 2021 | 14:37

Liberec připravuje částečnou rekonstrukci základní školy U Soudu. Provést by ji chtěl v letech 2023 až 2024, cenu chce mít do 100 milionů korun bez daně. Podle náměstkyně primátora Radky Loučkové Kotasové (ANO) bude chtít město na modernizaci školy získat evropské dotace z nového programového období. Náměstkyně ale zatím neví, o jak velkou částku budou moci žádat.

školaTablet1
Velmi archivní ilustrační foto Artur Irma

"V rámci nového dotačního období nejsou ještě pevně stanoveny podmínky. Výši dotace bychom v této chvíli pouze odhadovali, i vzhledem k růstu stavebních prací,“ řekla novinářům. Rekonstrukce základní školy s 19 třídami je nyní ve fázi projekčních příprav. Veškerou dokumentaci nutnou pro stavbu chce mít město připravenou do června 2023. Vybrané firmě za její vytvoření zaplatí přes pět milionů korun.

Škola je v klidné lokalitě nedaleko centra města ve staré zástavbě. "Budeme tam dávat do pořádku dvě budovy," řekla náměstkyně. Hlavní budova je stará zhruba 130 let a druhá byla postavena před 28 lety. Při rekonstrukci chce město vyměnit starou střešní krytinu na hlavní budově a zateplit fasádu i vyměnit okna u druhé budovy. Škola by měla získat také nové odborné učebny, radnice je hodlá vybudovat v nevyužívaných prostorách půdy hlavní budovy školy. V plánu je také modernizace kuchyně, vzduchotechniky či systému vytápění, výměna elektrických rozvodů nebo vybudování výtahu.

Liberec má 21 základních škol. Největší investice z posledních tří let jsou spojené s evropskými dotacemi. Za 113 milionů korun byly částečně rekonstruovány obě budovy ZŠ 5. května v centru města, zhruba 74 milionů stála modernizace obou budov ZŠ náměstí Míru v Ruprechticích a skoro 43 milionů si vyžádala částečná rekonstrukce ZŠ Na Výběžku v Harcově.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace