Liberec řeší parkování v Tálínské ulici v Dolním Hanychově. Šedesát parkovacích míst i s chodníkem je zde v rukou soukromníka

13. 02. 2020 | 15:31

Město Liberec hledá řešení řešení složité situace s parkovacími místy v Tálínské ulici v Dolním Hanychově. Okolní pozemky, tedy silnice s šedesáti parkovacími místy a chodníkem je tady v soukromých rukou, ovšem ne majitelů nemovitostí.

parking víc aut
Ilustrační foto

Město složitou situaci lidí vnímá a je připraveno převzít komunikace do svého majetku a starat se o ně. Problému se věnuje náměstek primátora Jiří Šolc, který uspořádal na radnici diskuzi s obyvateli ulice a vlastníkem pozemků, kde zaznělo několik variant řešení.

Město Liberec před cca 13 lety formou dotace z městského fondu rozvoje bydlení podpořilo výstavbu infrastruktury v této ulici. Lidé si potom koupili byty v bytových domech s tím, že developer po kolaudaci převede nově vybudovanou silnici s parkovacími místy a chodníkem na město. To však z různých důvodů neučinil.

Pozemky nedávno odkoupil jiný developer, který chce v ulici pokračovat ve výstavbě a místním teď nabízí parkovací místa k prodeji. Situaci, kterou nezavinil, chápe a aby lidem vyšel vstříc, odprodá jim pouze 36 míst s tím, že zbylých 24 míst je připraven převést bezúplatně na město. Všech 60 míst by pak mohli místní využívat. Pokud si lidé místa neodkoupí, prodá je investor někomu jinému.Foto: MMLObyvatelé tak stojí před rozhodnutím, zda nyní zaplatí destíky tisíc za parkovací stání, která měli mít původně v ceně bydlení, a budou tak mít jistotu parkování před domem, nebo o tuto jistotu přijdou.

„Městu jde v prvé řadě o to, aby se tato situace co nejdříve vyřešila a mohlo komunikace převzít do svého majetku. Lidé už se pak nebudou muset obávat o to, jestli bude silnici někdo v zimě udržovat, jestli bude svítit veřejné osvětlení a podobně. To už pak bude starost města," řekl náměstek Jiří Šolc.

MML/Jan Král

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace