Liberec v opakované soutěži vybral firmu k úpravě části sídliště v Ruprechticích. Cílí i na lepší parkování

24. 11. 2021 | 12:27

Liberec napodruhé vybral v soutěži firmu, která upraví část sídliště v Ruprechticích. Za práce v Rychtářské ulici, jejichž součástí je i vybudování nových parkovacích míst, zaplatí Metrostavu skoro 13 milionů korun bez daně. Podle náměstka primátora Jiřího Šolce (Starostové pro Liberecký kraj) doufal město v lepší nabídku.

autahoryparking
ilustrační foto Artur Irma

"S cenou úplně spokojení nejsme, ale odráží to realitu na současném stavebním trhu," řekl dnes Šolc ČTK. Radnice původně počítala s tím, že cena nepřesáhne 12 milionů korun. Ve zrušeném prvním kole dostala dvě nabídky kolem 14 milionů, v tomto byla cena od Metrostavu nejnižší. Další tři uchazeči požadovali od 13,6 do 15,6 milionu korun.

Díky úpravám přibude v Rychtářské ulici nejpozději do léta příštího roku několik desítek parkovacích míst. Součástí zakázky jsou také přeložky plynovodu, oprava chodníku, obnova betonového schodiště a ocelového zábradlí, doplnění odpočinkových ploch městským mobiliářem a rekonstrukce veřejného osvětlení. To vše by měl Metrostav zvládnout do 16 týdnů od převzetí staveniště. Termín zahájení prací podle Šolce zatím stanoven nebyl, práce začnou podle toho, jak klimatické podmínky dovolí.

Jde o první z pěti etap úprav oblasti ohraničené ulicemi Konopná, Třešňová a Rychtářská s více než 770 byty. Radnice revitalizaci této části sídliště v Ruprechticích chystá od roku 2013, kvůli dlouhé přípravě čelí kritice od místních obyvatel. Lidé si tam na nedostatek míst k parkování stěžují dlouhodobě. Panelové domy v této lokalitě byly postaveny v 70. a 80. letech minulého století. V době výstavby však nikdo nepočítal s tím, že každá domácnost bude mít jednou auto a některé i dvě. Vozidla tak nyní často stojí i na trávě.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace