Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Liberec zpracovává analýzu, kolik školních bazénů bude do budoucna  potřebovat

13. 09. 2019 | 16:06

Liberec by měl zhruba do dvou měsíců vědět, jakou perspektivu mají současné školní bazény ve městě. Nechává si kvůli tomu zpracovat analýzu jejich využitelnosti. Na jejím základě podle náměstka primátora pro správu majetku Jiřího Němečka (ANO) budou postupovat při jejich opravách a modernizaci. "Zhruba nějakých pět milionů korun bychom byli rádi, kdyby se nám na to podařilo ročně z rozpočtu vyčlenit," řekl novinářům.

koupání plavání kluk boys-286209 1280
Ilustrační foto

Liberec má tři funkční kryté školní bazény, které jsou na základních školách Dobiášova, Sokolovská a Ještědská. V průměru mají na délku 12 metrů, široké jsou sedm metrů a hluboké metr. Ročně na jejich údržbu město vydává asi 340.000 korun, všechny jsou v tuto chvíli provozuschopné.

"Studie by měla říci, jakou kapacitu bazénových ploch bude Liberec do budoucna potřebovat včetně velkého bazénu na zajištění veřejného plavání, na zajištění školního plavání," uvedl náměstek primátora pro školství Ivan Langr (Starostové pro Liberecký kraj). Podle něj nevědí, jaké výsledky studie přinese. "Může z ní vylézt, že potřebujeme všechno, co ve městě je. Může se také stát, že ve studii bude napsáno, že některou z těch kapacit třeba už nebudeme potřebovat. To neumíme odhadnou," dodal.

Ve stotisícovém Liberci je kromě školních bazénů a akvaparku v Centru Babylon už jen městský plavecký stadion, který ale čeká nákladná rekonstrukce. Jeho oprava za stovky milionů korun by měla začít do poloviny roku 2021. Práce potrvají zhruba rok a půl a po dobu rekonstrukce by měl zůstat v provozu jen menší bazén v přístavbě vybudované před sedmi lety. V Liberci býval ještě školní bazén na ZŠ Švermova ve Františkově, který ale nechalo město uzavřít před více než deseti lety.

čtk