Liberecké centrum iQLandia nabídne od června programy pro děti. Chystá Zážitkové dny

13. 05. 2020 | 10:23

Liberecké science centrum iQLandia zatím zůstává kvůli koronavirové pandemii pro návštěvníky uzavřené. Znovu se otevře od června, už teď tam ale připravují nové programy pro děti. Takzvané Zážitkové dny nabídnou od června pestrý program pro všechny děti, které se už doma nudí a chybí jim kontakt s vrstevníky.

IQLego Mindstorms v iQPARKU
archivní foto

Centrum připravuje také příměstské tábory na letní prázdniny. Děti je možné už teď přihlásit prostřednictvím internetových stránek centra www.iqlandia.cz, řekla dnes ČTK mluvčí centra Marie Švandová.

Zážitkové dny nabídnou celodenní program s různým zaměřením, jako je Praktická chemie, Zábavná fyzika, Člověk a jeho schopnosti, určené jsou pro děti od šesti do 16 let a potrvají až do 10. července. "S lektory si děti vyrobí třeba raketu nebo multifunkční náramek. Připravené jsou i venkovní aktivity jako závody s bumerangy či návštěva workoutového hřiště," doplnila Švandová. Zážitkové dny v iQFabLabu naučí práci s 3D tiskárnou nebo laserovou řezačkou. Ve skupině bude 15 dětí. Celodenní program přijde na 500 korun, zahrnuje i oběd, dvě svačiny a nápoje.

O letních prázdninách pořádá iQLandia příměstské tábory, které nabídnou experimenty, ale děti se naučí třeba naprogramovat robota, mohou pracovat s moderními technologiemi v laboratořích centra, zkušení lektoři budou učit i základy fotografování. "Ráno budeme všem účastníkům měřit teplotu a budeme sledovat, jestli někdo neprojevuje příznaky onemocnění. K dispozici bude po celý den dezinfekce. Při samostatných aktivitách budou děti dodržovat rozestupy. Pokud budou pracovat ve skupinách, pak s vlastní rouškou," doplnila ředitelka programu centra Jana Havlíková.

Liberecká iQLandia je jedním ze čtyř projektů svého druhu, které byly v Česku vybudovány za přispění evropských peněz. Na výstavní ploše o rozloze hektaru jsou stovky většinou interaktivních exponátů a planetárium ve střešní kopuli. Ročně centrem projde téměř půl milionu lidí, od 11. března je ale kvůli koronavirové pandemii zavřené. Téměř 99 procent příjmů tvoří vstupné, centrum se proto ocitlo ve velkých problémech a muselo už i propouštět. Veřejnost má možnost iQLandii podpořit koupí on-line vstupenky nebo příspěvkem prostřednictvím online dárcovské platformy Darujme.cz.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace