Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Liberecké divadlo F. X. Šaldy bude kvůli modernizaci topení a klimatizace pět měsíců uzavřené

31. 05. 2019 | 11:47

Historická budova divadla F. X. Šaldy v Liberci bude kvůli modernizaci topení a klimatizace za bezmála 23,5 milionu korun pět měsíců uzavřená. Posledním představením bude sobotní druhá premiéra muzikálu Divotvorný hrnec, znovu otevřít by se mělo divadlo na začátku listopadu. ČTK to dnes řekla ředitelka divadla Jarmila Levko.

Divadlo TCH
Ilustrační foto

Podle ředitelky novou vzduchotechniku i topení nutně potřebují. "Kdo do divadla chodí často, tak ví, že je tam téměř nedýchatelno, protože vzduchotechnika prakticky nefunguje. A topení je velmi staré, takže někde je vedro, někde zase naopak zima, třeba v orchestřišti," uvedla Levko.

Uzavření divadla bude mít vliv na účinkování všech tří jeho souborů. "Opera bude hodně jezdit po vlastech českých, to znamená má tam hodně zájezdů, které nám jednak doplní tržby a jednak udělají dobré jméno našemu městu, našemu divadlu," řekla ředitelka.

Činoherní soubor bude zase hrát častěji v libereckém Malém divadle. Podle ředitelky tam z velkého divadla přesunou i některá představení, která nejsou technicky náročná, aby byl repertoár pestřejší. "Dokonce premiéra, která bude 21. června na Malém divadle, Jakub a jeho pán, je koncipovaná tak, že až se otevře velké divadlo, tak se přenese z malého tam," uvedla. Na Malém divadle bude mít některá svá představení i balet.

"A jednak bude jezdit s operou, protože některá představení jsou za účasti baletu," dodala ředitelka.

čtk