Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Liberecký advent začal přesně měsíc před Štědrým dnem, vánoční strom už svítí

25. 11. 2019 | 8:29

AKTUALIZOVÁNO: Odpočítáváním a rozsvícením vánočního stromu začal v neděli 24.listopadu v 16.15 hodin Liberecký advent. Kromě ozdobeného stromu bude jeho hlavním tahákem ruské kolo, které pojme 72 návštěvníků najednou a vyveze je do výšky 25 metrů. Kompletní program adventu níže v grafice.

advent19stromIrma
Foto: Artur Irma
Do posledního místa zaplněné náměstí Dr. Edvarda Beneše vytvořilo v neděli 24. listopadu důstojnou kulisu slavnostního rozsvěcení vánočního stromu, jehož se ujali primátor města Jaroslav Zámečník a hejtman Martin Půta. Začal vánoční čas.

„Jsem moc rád, že jsme se tu dnes sešli v tak obrovském počtu, abychom společně odstartovali vánoční čas v našem městě. Říká se, že blížící se advent je časem klidu, lásky a stmelování a myslím, že dnešek je toho jasným důkazem," řekl primátor Jaroslav Zámečník.

„Rád bych vás všechny srdečně pozval na adventní trhy, které pro vás tady na náměstí otevřeme v sobotu 30. listopadu a jak už jste možná slyšeli, máme pro vás připravenou celou řadu novinek. Těšit se můžete třeba na pětadvacetimetrové ruské kolo, skleněný betlém nebo na Ježíškovu kancelář. Celý program Libereckého adventu bude letos opravdu nabitý a věřím, že si v něm každý najdete to svoje," zve na bohatý program před radnici primátor. 

Adventní neděli otevřelo vystoupení pěveckého sboru Ještěd. Po rozsvícení vánočního stromu předvedlo sdružení VOREL na balkonu radnice svůj tradiční živý orloj. Přehlídka kostlivců a dalších pohádkových bytostí nadchla nejen děti. Letošní vánoční strom pochází z Pavlovic, jedná se o jedli bělokorou a podobně jako vloni zdobí symbol Vánoc výtvory dětí z libereckých základních i mateřských škol.

Foto: www.liberec.cz

Bohatý adventní program se naplno rozjede v sobotu 30. listopadu, kdy na náměstí Dr. odstartují oblíbené adventní trhy. Ty letos nabídnou 36 nadzobených prodejních domečků a letos zcela unikátní skleněný betlém z Křišťálového údolí.

Na sváteční nedělní odpoledne jsou pro veřejnost připraveny adventní koncerty v obřadní síni radnice a během nabitého prosincového programu se Liberečané mohou těšit na příjezd Mikuláše, mikulášský běh, ve všední dny vystoupení dětí, adventní dýňovou polévku, koncerty a hudební vystoupení, adventní zpívání a další akce. Zkrátka po celý advent bude před radnicí živo.

I letos bude na nádvoří historické radnice stát oblíbený Strom přání, na který mohou děti i dospělí v úřední době magistrátu zavěsit kartičku s přáníčkem pro Ježíška. Vedení města pak v lednu několika vylosovaným dětem jejich přání splní.

www.liberec.cz

grafika MMLgrafika MML