Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Liberecký dopravní podnik chce koupit deset až 15 kloubových autobusů s pohonem na stlačený zemní plyn

21. 03. 2023 | 5:00

Liberecký dopravní podnik (DPMLJ) chce koupit deset až 15 kloubových autobusů s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG). Předpokládá, že cena za jeden bude 10,15 milionu korun bez daně. Nabídky mohou firmy podávat do 20. dubna, vyplývá z údajů ve věstníku veřejných zakázek.

MHDbus
archivní foto

Nové, 19 metrů dlouhé, nízkopodlažní čtyřdveřové autobusy chce dopravní podnik zařadit do svého vozového parku v následujících čtyřech letech. S vítězem soutěže hodlá DPML uzavřít rámcovou smlouvu s tím, že po pěti autobusech obdrží v letech 2024 a 2025 a v případě využití opce dalších až pět v letech 2026 až 2027.

Kloubové autobusy v Liberci v minulosti moc často nejezdily, dopravní podnik je začal více využívat až od roku 2019, kdy si koupil ojeté mercedesy z německého Schwerinu a karosy z pražského dopravního podniku. O rok později je začal nahrazovat novými nízkopodlažními vozy - deset plynových kloubových autobusů koupil bezmála za 80 milionů korun od polské firmy Solaris.

archivní foto

Liberecký dopravní podnik provozuje 40 autobusových linek, pro něž má k dispozici přes 100 autobusů. Téměř 40 procent z nich jsou vozy s pohonem na CNG.

čtk