Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Liberecký festival Mateřinka je nejen divadlo, ale navíc ještě atraktivní doprovodný program

09. 06. 2019 | 11:55

Pět dnů nabitých divadlem a zábavou – to je Mateřinka, festival profesionálních loutkových divadel s inscenacemi pro děti předškolního věku, jehož 25. ročník se uskuteční v Liberci ve dnech 18. až 22. června 2019. Pro děti a jejich rodiče bude hrát celkem 21 českých a zahraničních souborů, uvedena budou také představení pro věkovou kategorii batolat.

naivní divadlo TvLKdivadlo1
Archivní foto: Artur Irma

Kromě divadla se mohou obyvatelé Liberce a okolí těšit na bohatý doprovodný program. V plánu jsou koncerty, výstavy, filmové projekce, loutková dílna nebo třeba průvod v maskách a divadelních kostýmech, kterým bude festival v úterý 18. června v 15:00 hodin slavnostně zahájen.

Pod širým nebem se pak uskuteční hned tři speciální akce, které by si nikdo neměl nechat ujít.

Po celou dobu konání festivalu bude před libereckou radnicí k vidění ELEFANTELIN, sloní vzducholoď na záchranné misi! Legendární vzducholoď Zeppelin a létající sloní maskot festivalu Mateřinka totiž pro letošek spojily své síly. Na záchrannou aeronautickou divadelní misi v útrobách sloní vzducholodi Elefantelin se odlétá každý festivalový den od 10:00 do 18:00 vždy v celou hodinu, v úterý 18. června pouze v 16:00, 17:00 a 18:00 hodin. Let je zdarma, padák za příplatek. Vstupenky je nutné vyzvednout předem na pokladně Naivního divadla, nejpozději však 15 minut před začátkem představení. Dostupné budou od 10. června 2019. Předem upozorňujeme, že kapacita Elefantelina je omezena na maximální počet 13 diváků.

Tančírna Třešť - ORCHESTRojDalší pozvání míří opět před radnici, kde bude v úterý 18. června ve 21:30 hodin možné spatřit OBŘÍ LOUTKU RYTÍŘE. Vycházet bude z ulice 5. května a po příchodu na náměstí se promění v anděla. Loutka je vyrobená z ocelových plátů, je vysoká sedm metrů a váží necelé dvě tuny. Ocelový obr vznikl v umělecké dílně kováře všeuměla Petra Píši v roce 2015 při příležitosti ceremoniálu, který slavnostně zahájil akci Plzeň – evropské hlavní město kultury.

Petr Píša a spol, Třešť - Obří loutka - Rezavá rapsodieA do třetice míří pozvání kam jinam než na náměstí Dr. E. Beneše. Zatímco festival začal průvodem masek a kostýmů, uzavírat ho bude absolutně mobilní, klikou poháněný, svébytně hudební i svérázně divadelní projekt ORCHESTRoj, který v sobě ukrývá neskonale živý big band čítající na dvě desítky muzikantů. Toto mechanické hudební divadlo přivedl na svět třešťský rodák Petr Píša. Dirigent, muzikant, herec, zpěvák, kapelník, dramaturg, umělecký kovář a také autor již zmíněné Obří loutky.

Přijďte s námi oslavit jubilejní 25. ročník festivalu Mateřinka, bude to stát za to!

TZ/Jana Pittnerová