Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Město investovalo do více než padesáti oprav v mateřských a základních školách 25 milionů

09. 10. 2019 | 15:34

Ačkoliv koncem června školní budovy utichnou od dětského hlaholu, neznamená to, že zejí prázdnotou. Právě přes letní prázdniny se ve školních budovách a objektech realizují stavební práce a úpravy.

škola dsc 5639
Ilustrační foto: MML

Letos město Liberec provedlo v mateřských a základních školách přes 50 oprav, úprav, změn a vylepšení v hodnotě přesahující 25 milionů korun. Z toho bylo 12 větších akcí, které zásadně omezily provoz, v hodnotě 16 milionů korun. V těchto statistických počtech není zahrnuta největší akce letošního roku, a tou je modernizace ZŠ nám. Míru a dosud probíhající modernizace ZŠ 5. května a ZŠ Broumovské.

Největší akcí byla modernizace učeben a rozšíření jejich kapacit na ZŠ Sokolovské v hodnotě 5,6 milionů. Akce s nejviditelnějším výsledkem je v současnosti dokončovaná oprava fasády, střechy a odvlhčení objektu ZŠ Na Výběžku za cenu 4 miliony,“ vyjmenovává Jiří Němeček, náměstek primátora pro strategický rozvoj, dotace a majetkovou správu.

Do výčtu patří také modernizace sociálních zázemí u tělocvičny a v pavilonu družiny na ZŠ Vrchlického za 3,4 mil. korun, oprava kanalizace a modernizace kotelny na MŠ Klubíčko za cenu 2,1 mil. korun, oprava oken a jejich nátěrů na jižní straně ZŠ Dobiášova za téměř 1,1 mil. korun.

Se začátkem školního roku školní budovy ožily. Správa majetku ve vlastnictví města však nikdy nekončí. „V současnosti tak odbor majetkové správy realizuje projektovou přípravu na energetické úspory objektů, zpracovává dokumentaci na modernizaci a nástavbu ZŠ Jabloňová, zajišťuje modernizaci topení a vzduchotechniky Divadla F. X. Šaldy,“ uzavírá náměstek Jiří Němeček.

MML/Jana Kodymová