Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Mottem 140. sezony Divadla F. X. Šaldy je Zrození. Během Triumfu múz zazní fanfáry, jež se stanou hymnou

26. 04. 2023 | 8:21

Divadlo F. X. Šaldy představuje novou 140. sezonu, tentokrát s podtitulem ZROZENÍ. Kromě zářijových oslav jubilea budovy Šaldova divadla je připraveno hned dvanáct premiér, dvě baletní, šest činoherních, tři nové operní a jedna obnovená operní. Milovníci koncertů se mohou těšit na tři symfonické a jeden sborový koncert. Od 19. dubna je navíc v prodeji nové předplatné.
 

operaliberec6top
archivní foto

„Sezona, ve které nás čeká TRIUMF MÚZ – oslava 140. výročí divadla, sezona, kdy se Divadlo Františka Xavera Šaldy otevře novým výzvám nejen v podobě rodinného předplatného, sezona, ve které se dostane každému předplatiteli výrazná sleva na vstupném, program k inscenaci zdarma, desetiprocentní sleva při nákupu občerstvení v divadelním klubu DFXŠ a mnoho dalších bonusů,“ představuje plány sezony ZROZENÍ a nového předplatného ředitelka Linda Hejlová Keprtová.

Již třetí rok po sobě se všechny tři soubory DFXŠ sjednotily a zvolily si společné motto. Po sezoně 2021/22 S NADHLEDEM a sezoně 2022/23 ZA SVĚTLEM přichází sezona 2023/24 ZROZENÍ. V září 2023 oslaví budova Šaldova divadla 140. let od doby, kdy byla slavnostně otevřena, a DFXŠ chystá honosné oslavy tohoto významného výročí. Na první společné setkání jsou diváci zváni už v sobotu 6. května 2023 od 20.30h před vchodem do Šaldova divadla. Pokračování je pak nachystáno na konec září 2023. Již teď si ale diváci mohou kupovat abonmá na příští sezonu ZROZENÍ.

ZROZENÍ PŘEDPLATITELE

Předplatitelé stálí i noví si mohou vybírat z 16 skupin rozdělených do 4 kategorií ve 2 sálech. Zakoupit ho je možné na oddělení předplatného zboku Šaldova divadla (pondělí–pátek 8.30–11.00, 13.00–15.30, v měsících květen, červen a září je v úterý prodloužena otevírací doba do 17.00) nebo online na webových stránkách www.saldovo-divadlo.cz/predplatne/. Mezi výhody abonmá DFXŠ patří výrazná sleva oproti nákupu jednotlivých vstupenek, abonentka je přenosná, program k představení zdarma, sleva 10 % na nápoje v divadelním klubu ŠD  a spousta dalších.

Speciálních slev mohou využívat děti do 15 let, studenti, senioři 65+ či ZTP. Nově se také výhod dostane rodičům, kteří zakoupí rodinné předplatné, první dítě má totiž nárok na slevu 50 % z předplatného, druhé ho má dokonce za 1,- Kč.

ZAHÁJENÍ OSLAV

Zveme Vás na TRIUMF MÚZ zahájení oslav 140. výročí otevření budovy divadla v sobotu 6. května 2023 ve 20.30 hodin před Šaldovo divadlo!

Večerní open air zahájí fanfáry, které vznikly pro tento účel a stanou se hymnou DFXŠ, slavnostní slovo bude mít ředitelka Linda Hejlová Keprtová a náměstek primátora Ivan Langr, zazní hudba v podání orchestru DFXŠ, tančit bude balet DFXŠ a Múzy nám představí činohra DFXŠ.

V případě nepříznivého počasí se přesuneme do hlediště Šaldova divadla.

TZ DFXŠ/Eleonora Kočí