Na kandidátce ODS v Liberci je i bývalý primátor Jiří Kittner, jen jako náhradník

26. 07. 2022 | 20:33

Na společné kandidátce ODS a sportovců sdružených v Unii pro sport a zdraví (USZ) v Liberci je i bývalý liberecký primátor Jiří Kittner. Je jen náhradníkem s číslem 41, s návratem do komunální politiky nepočítá, řekl dnes na dotaz ČTK. Naposledy Kittner kandidoval do zastupitelstva v krajském městě v roce 2010, kdy byl lídrem kandidátky. Strana tehdy skončila až druhá za Změnou pro Liberec a primátorem se stal její lídr Jan Korytář. O půl roku později ho vystřídala Martina Rosenbergová (ČSSD).

volby3 irma
Foto: Artur Irma

"Situace je jasná a pro všechny strany podobná, sehnat 39 lidí na kandidátku je problém a sehnat nějaké náhradníky ještě větší. Stejný dinosaurus jako já je první náhradník Tomáš Hasil, jsme náhradníci, aby tam někdo byl, a vůbec nepředpokládám, že bychom se dostali na kandidátku," doplnil Kittner, který stál v čele stotisícového Liberce 11 let od prosince 1999. Nekandidoval ani před čtyřmi lety, tehdy ČTK řekl, že se mu nelíbí směřování liberecké politiky, které je podle něj plné hádek a vzájemného osočování.

Komunální volby se uskuteční 23. a 24. září, občanské demokraty do nich v Liberci povede stejně jako před čtyřmi lety radní Petr Židek. "Cílem je získat osm až deset mandátů," řekl již dříve ČTK. V kampani s mottem "Rozhýbeme Liberec", bude mezi priority patřit sport. K dalším hlavním tématům patří zjednodušení byrokracie na radnici, revitalizace přehrady, podpora bydlení, veřejné městské dopravy nebo projektů ke zlepšení životního prostředí. Napomoci chtějí ODS s USZ i k tomu, aby se v co nejkratším termínu obnovil provoz lanovky na Ještědu.

Ve volbách v roce 2018 vyhrálo v Liberci společné uskupení Starostů pro Liberecký kraj (SLK), KDU-ČSL a TOP 09, pro které hlasovalo 32,1 procenta voličů a získalo v zastupitelstvu 16 mandátů ze 39. Druhé skončilo ANO, které má 11 zastupitelů. Třetí byla Změna pro Liberec a má šest zastupitelů, za ní skončila ODS, která získala čtyři mandáty. Do zastupitelstva se dostalo ještě uskupení Liberec otevřený lidem - LOL, které má dva zástupce. V čele města stojí poslední čtyři roky koalice Starostů s ANO a ODS, v zastupitelstvu mají pohodlnou většinu 31 hlasů.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace