Na posledním volném pozemku v průmyslové zóně Liberec - Jih vyroste závod firmy Hengst Filtration

15. 12. 2021 | 11:48

Na posledním volném pozemku v průmyslové zóně Liberec - Jih vyroste nový výrobní závod firmy Hengst Filtration. Bude tam mít i inovační centrum. Novináře o tom informoval náměstek primátora Jiří Šolc (Starostové pro Liberecký kraj) s tím, že se radnice s firmou domluvila na podmínkách takzvané plánovací smlouvy.

Liberec panoramaMadZkraje
Ilustrační foto, Mad

"Je nezbytnou součástí dokumentace před podáním žádosti o územní řízení," dodal Šolc.

Pokud dohodu schválí i liberečtí zastupitelé, společnost vydá šest milionů korun bez daně na takzvanou občanskou vybavenost. To v tomto případě znamená vybudování nového chodníku v Puškinově ulici od nádraží v Pilínkově až ke křižovatce s ulici Heyrovského, novou zastávku MHD se zelenou střechou a přístřešek pro devět kontejnerů tříděného odpadu. Na svém pozemku firma také zpřístupní retenční nádrž, která bude sloužit jako rekreační plocha nejen pro její zaměstnance, ale i pro veřejnost.

V jižní průmyslové zóně v Liberci o rozloze zhruba 125 hektarů působí dvě desítky subjektů, volný byl poslední pozemek na křižovatce ulic Puškinova a Heyrovského. "Přestože to podle názvu nevypadá, Hengst Filtration je liberecká firma, bývalá divize LVZ, později Gea a donedávna součást Denco Happel. Dnes je firma součástí nadnárodního výrobce Hengst a my jsme rádi, že výzkum, vývoj a výroba filtrů s vysokou přidanou hodnotou je nadále rozvíjena v Liberci," řekl Šolc. Podle něj firmě již areál v Liberci nestačí. "Proto se rozhodla zakoupit poslední volný pozemek v průmyslové zóně Jih a zde vystavět zbrusu nový objekt, zvýšit počet zaměstnanců a další dlouhé roky zde působit," dodal. Podle údajů na portálu justice byla společnost Hengst Filtration do obchodního rejstříku zapsaná letos 8. dubna.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace