Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Naivní divadlo Liberec si ze soutěže Přelet nad loutkářským hnízdem odváží cenu Erik

06. 11. 2019 | 19:15

Naivní divadlo Liberec si z Přeletu nad loutkářským hnízdem odváží Erika, cenu za nejinspirativnější českou loutkovou inscenaci předchozí sezóny. Tou se na základě hlasování odborné poroty stala inscenace pro nejmenší diváky od dvou let Šššš. Šššš. Hůůů. Haf!

naivní dscf5285
Inscenace Šššš. Šššš. Hůůů. Haf! , foto: Josef Ptáček

V neděli 3. listopadu 2019 se Naivní divadlo Liberec zúčastnilo Přeletu nad loutkářským hnízdem, oborové přehlídky loutkového divadla, na kterou jsou každý rok pravidelně zvány nejlepší inscenace uplynulé sezóny, a to jak profesionálních, tak amatérských souborů. Pražští diváci tak mohli vůbec poprvé zhlédnout hru Naivního divadla pro nejmenší diváky od dvou let s názvem Šššš. Šššš. Hůůů. Haf! Tvůrčí tým pod vedením režisérky Michaely Homolové (autor Vít Peřina, výtvarník Robert Smolík, hudebník Filip Homola a čtveřice herců Adam Kubišta, Filip Homola, Marek Sýkora a Antonín Týmal) vytvořil jedinečné představení o pejscích a vlacích, které je vzhledem k věku diváků téměř beze slov, o to více však plné zvuků, nálad a pocitů. Děti přitom sedí kolem speciálně upraveného jeviště, díky čemuž mají celé dění téměř na dosah. Inscenace, která si z Mezinárodního festivalu loutkových divadel Mateřinka 2019 odnesla hned čtyři ceny a za níž byla režisérka Michaela Homolová nedávno nominována na Cenu Divadelních novin, si tak z Přeletu nad loutkářským hnízdem odnáší další významné uznání.

Inscenace Šššš. Šššš. Hůůů. Haf! , foto: Josef Ptáček

Cenu Erik získalo Naivní divadlo v posledních letech již popáté – v předchozích ročnících byly stejným způsobem oceněny inscenace Pohádka o Raškovi (2009), Budulínek (2012), Čechy leží u moře (2016) a Jsou místa oblíbená tmou, kde nikdy a nic na ostrovech se skrývá odlehlých (2017).

TZ