Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Nový ředitel libereckého divadla F.X. Šaldy by měl být známý na začátku května

21. 04. 2022 | 10:09

Nový ředitel třísouborového Šaldova divadla v Liberci by měl být známý na začátku května. Po pohovorech s osmi kandidáty výběrová komise doporučila jednoho po konsenzu, nebylo třeba hlasovat, řekl dnes ČTK náměstek primátora pro kulturu Ivan Langr (Starostové pro Liberecký kraj). Od nové divadelní sezony nový ředitel nahradí Jarmilu Levko (Starostové pro Liberecký kraj / STAN), která je od poloviny února poslankyní.

LiBerec centruDivMad
Foto: Mad

Rozhodnutí o výběru a jmenování nového ředitele divadla s činoherním, operním a baletním souborem je na radních města. Langr předpokládá, že se tím budou zabývat na svém prvním květnovém zasedání.

Odchod Levko, která Šaldovo divadlo vede posledních sedm let, je jen dočasný. Nového ředitele divadla hledá město jen na dobu, kdy bude poslankyní. Mandát by jí měl vypršet za tři a půl roku. Levko složila slib v půlce února, v dolní komoře Parlamentu nahradila Jana Farského (STAN), který se vzdal mandátu kvůli několikaměsíční univerzitní stáži v USA.

čtk