Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Orlí ulice v Liberci je několik týdnů rozkopaná, pro dopravu se otevře v září

10. 07. 2024 | 5:42

Dolní centrum Liberce několik týdnů sužuje uzavírka Orlí ulice. Jde o frekventovanou komunikaci, která je důležitou spojkou s hlavními ulicemi 1. máje a Valdštejnskou ulicí.

Liberec orli ulice2 malá
Archivní foto, Artur Irma

Jiří Šolc (ANO), náměstek primátora Liberce: "Ulice Orlí je jednou z nejstarších ulicí v Liberci. Město tady má spoustu potíží. Je tady schovaná spousta inženýrských sítí. Pro zajímavost, i touhle uličkou projížděla kdysi tramvaj. Nicméně přišel okamžik, kdy správci sítí začali s jejich opravou."

Jiří Janďourek (SLK), náměstek primátora Liberce: „Asi to nejzajímavější, co se může na opravě infrastruktury odehrát, je, že to lze provádět v rámci sdružených investic. Pro město to znamená nemalé finanční úspory. Koordinovaná práce všech zúčastněných je hlavně velmi efektivní.“

Síťaři se do oprav infrastruktury pustili opravdu ve velkém. Uzavírka je asi v úseku 150m a provoz v dolním centru měst je tak výrazně ztížený.

Jiří Šolc(ANO 2011), náměstek primátora Liberce: „Asi každý z nás, řidičů to zná. Přijede ke značce, kde je zákaz vjezdu, objížďka, musí to objet, takže komplikace provozního charakteru tady jsou. A po této sdružené investici se bude dělat finální povrch. Dalších 20 let se tady nebude muset do ničeho sáhnout.“

Oprava ulice by měla skončit v září. Řidiče ale v této lokalitě čeká hned další významná uzavírka. Tentokrát to bude v ulici Na Zápraží, kde se budou také dělat sítě a nový most.

PROTEXT