Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Pavlovický kynologický areál patřil 42. ročníku celostátní soutěže psů O Liberecký pohár 

26. 09. 2023 | 7:07

42. ročník celostátní soutěže psů O Liberecký pohár byl osmnáctým rokem i memoriálem Josefa Velechovského a Rudolfa Bárty, zakládajících členů pavlovického kynologického klubu a poválečné kynologie na Liberecku.

Psi2. místo družstva
42. ročník celostátní soutěže psů O Liberecký pohár má plejádu vítězů, foto od pořadatele

V sobotu 23. září v libereckých Pavlovicích soutěžilo 27 psů, z 32 původně přihlášených, se svými psovody, kteří se sjeli z celé České republiky, převážně z Libereckého kraje, aby poměřili své síly v 5 soutěžních kategoriích, v disciplínách poslušnost a obrana podle Národního a Mezinárodního zkušebního řádu.

Tyto řády určují, z jakých cviků se skládají jednotlivé kategorie. Kategorie ZZO byla určena pro nejmladší psy, kategorie ZM pro mladé psy, ZVV 1 pro zkušenější psy a kategorie ZVV 2 pro ty nejzkušenější. Nejvyšší kategorie IGP 3 je prováděna podle mezinárodního zkušebního řádu. Podle této kategorie se pořádá např. i mistrovství republiky, ale i mistrovství světa psů.

V kategorii ZZO nastoupilo 9 psů. Skládala se pouze z poslušnosti, avšak byla oproti zkušebnímu řádu doplněna o cviky kladina nízká, skok vysoký 40 cm, šplh vysoký 160 cm a štěkání u nohy psovoda. Vzhledem k tomu, že se jedná o kategorii určenou především pro mladé psy, mohl vše psovod provádět na vodítku.

V kategorii podle Národního zkušebního řádu ZM soutěžilo 5 psů, v kategorii ZVV 1 soutěžilo 7 psů a v kategorii ZVV 2 soutěžili 3 psi. V nejvyšší kategorii IGP 3 soutěžili 3 psi. Tyto kategorie se skládaly z disciplín poslušnost a obrana.

K vidění byla spousta plemen: němečtí ovčáci, belgičtí a holandští ovčáci, německý špic, border kolie, bílý švýcarský ovčák, americký stafordšírký teriér, několik kříženců a další.

Soutěž posuzoval rozhodčí Jiří Čákora. Figuranty na obranách byli Karel Vittiš a Milan Kozák. Dík patří také členům Kynologického klubu Liberec - Pavlovice, kteří se podíleli na organizaci akce.

Kynologický klub Liberec – Pavlovice touto akcí podpořil registr dobrovolných psích dárců krve ČERVENÁ TLAPKA.

 Vítězové jednotlivých kategorií:

Výsledky soutěže:

Kategorie ZZO: 1. Lipavská Sára a Ecco Black McKönig Sionella, 2. Dědková Pavlína a Indy od Týnického potoka, 3. Novotný Jakub a Belphina Kwanah

Kategorie ZM: 1. Vondráčková Libuše a Nikita Jaroslavka, 2. Jirasová Marcela a Qeen vom Lausitzeck, 3. Hoza Stanislav a Cindy Bohemian Britan

Kategorie ZVV 1: 1. Sezima Martin a Woo Doo Mineo, 2. Ročeňová Jiřina a Bia Ace from Moravia, 3. Lukášová Šárka a Easy Macarr Nitarm

Kategorie ZZV 2: 1. Lada Tittlová a Drago Clever Fox, 2. Vondráčková Libuše a Bailey z Jedlového lesa, 3. Kolář Tomáš a Corran Majorův Háj

Kategorie IGP 3: 1. místo a absolutní vítěz soutěže Zdeňka Jislová a Dickens Fihrak, 2. Kubíková Renata a Ygraine ze Stříbrného kamene, 3. Sýkora Jan a Coconut Fine Star Box

SOUTĚŽ DRUŽSTEV:

1. místo: Jana Kavalírová a Julieta + Šárka Mixánková a Extreme Force Mystery Calibre

2. místo: Zdeňka Jislová a Dickens Fihrak + Tomáš Kolář a Corran Majorův Háj

3. místo: Kubíková Renata a Ygraine ze Stříbrného kamene + Vondráčková Libuše a Bailey z Jedlového lesa

Jiří Kolář, ředitel soutěže a předseda Kynologického klubu Liberec-Pavlovice