Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Prázdniny dětem ze základní školy v liberecké v ulici 5. května začnou o týden dříve. V budově proběhne varianta akce Kulový blesk

10. 12. 2019 | 12:02

Dětem ze základní školy 5. května v Liberci začnou vánoční prázdniny o týden dříve než ostatním, naposledy se půjdou letos učit tento pátek. Důvodem pro delší volno je stěhování z náhradních prostor do opravených budov školy. Rekonstrukce stála více než 122 milionů korun.

dětiSkolaMMLZápisy
ilustrační foto SML

Přes vánoční prázdniny budou učitelky připravovat třídy a výuka začne standardně 6. ledna jako na ostatních školách, řekla dnes ČTK ředitelka školy Iveta Rejnartová.

Základní školu v horním centru města navštěvuje zhruba 570 dětí. Rekonstrukce obou jejich budov zahájila radnice letos na jaře, azyl našla škola v bývalé univerzitní ubytovně ve Vesci na okraji Liberce. Podle ředitelky tam byla výuka komplikovaná a prostory stísněné. "Jsou tam malé učebny, malé chodby, málo sociálních zařízeních, neměli jsme tělocvičnu, počítačovou učebnu, žádné tabule," řekla Rejnartová.

Radnice původně předpokládala, že rekonstrukce školy v ulici 5. května skončí už na podzim. Neplánovaně ale musela navíc vyměnit v budově I. stupně rozvody vody, elektřiny i odpadu. Ukázalo se totiž, že jsou v dezolátním stavu. Nové jsou také v této budově interiéry, okna i fasáda. Podle ředitelky jim přibyla i řada odborných učeben. "Konečně máme cvičnou kuchyňku, získali jsme učebny jazykové, mechatroniky, pracovních činností a přírodních věd," uvedla.

Na druhé budově školy se modernizovaly odborné učebny pro výuku fyziky a jazyků. Rekonstrukcí také prošel suterén s šatnami, který byl v dezolátním stavu. Nová jsou v budově i okna a sociální zařízení. V obou budovách školy je po rekonstrukci kotelna. Stavební práce už podle ředitelky školy skončily. "Tento týden stěhujeme inventář, který jsme měli ve skladech po Liberci. A příští týden budeme stěhovat veškerý inventář, co máme na dočasném pracovišti ve Vesci," dodala.

čtk