Při sobotní Noci divadel bude v Malém divadle v Liberci i otáčivé hlediště

17. 11. 2022 | 8:59

Při sobotním činoherním představení v Malém divadle v Liberci bude mimořádně otáčivé hlediště. Vytvořené bylo speciálně jen pro Noc divadel. Do ní se zapojí v sobotu i druhá liberecká scéna, Naivní divadlo, které chystá program pro děti i dospělé. Vyplývá to z informací od zástupců obou libereckých divadel.

divadlo malé FB 239570370 4172722059443572 5799231371784340654 n
Archivní foto

V Noci divadel se snaží soubory po celé zemi zpravidla nabídnout něco nezvyklého. V Malém divadle bude letos vernisáž plakátů z loňských premiér, herci předvedou inscenaci o přípravě divadelní hry a jejich vystoupení budou proložená hudebními vstupy, kdy na klavír bude hrát Lukáš Smrkovský a na saxofon David Le Cam. "Diváci se mohou na letošní Noc divadel těšit z mnoha důvodů. Samo uvedení otáčivého hlediště v Malém divadle do provozu bude velkou událostí a věříme i tomu, že nahlédnutí pod pokličku divadelní tvorby bude pro všechny, kteří přijdou, poučné a zábavné," řekl dramaturg liberecké činohry Jiří Janků.

Protože kapacita otáčivého hlediště bude jen 25 míst, herci odehrají inscenaci připravenou pro tento večer ve čtyřech samostatných hodinových blocích od 18:00. Půjde o svéráznou adaptaci fejetonů Karla Čapka, které později vyšly knižně pod názvem Jak se dělá divadlo. "Diváci se s velkou nadsázkou a svérázným čapkovským humorem dozvědí o tom, co vše se odehrává v zákulisí, než nová divadelní hra spatří světlo světa. Budou se moci přesvědčit, kolik důležitých profesí a zaměstnanců každé divadlo potřebuje, a zjistí, že se jedná o velmi složitý mechanismus, kde se jeden bez druhého zkrátka nemůže obejít," uvedla vedoucí marketingu divadla Eleanora Kočí.

V Naivním divadle si při workshopu od 13:00 budou moci děti i další zájemci pod vedením scénografa Kamila Bělohlávka vyrobit vlastní loutku. Pro děti je také určená od 15:00 bláznivá komedie Komáři se ženili aneb Ze života obtížného hmyzu. "Jako bonus pak mohou diváci tohoto představení zdarma vyrazit na speciální nočně-divadelní procházku zákulisím divadla," uvedla za Naivní divadlo Jana Pittnerová. Na večer divadlo chystá zastavení na výstavě výtvarnice Terezy Vostradovské nazvané Po myší stopě a divadelní koncert Jukebox, při kterém herci originálně pojmou známé písně různých žánrů.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace