Revizoři "pasou" po černých pasážérech, strážníci po nezakrytých obličejích. Kontrolují společně

23. 11. 2021 | 15:15

Na různých linkách MHD a v nejrůznějších časech, včetně prvních ranních a posledních nočních spojů, se minulý týden objevili zaměstnanci Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou (DPMLJ) z oddělení přepravní kontroly a policisté Městské policie Liberec.  Společně kontrolovali nejen dodržování přepravních podmínek, ale také dodržování mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví ČR v souvislosti s covidovou infekcí.

MHDrevize1
Foto z průběhu revize: DPMLJ

Akce jsou reakcí na nárůsty záchytů neplatičů jízdného v městské dopravě a na neustálé porušování vládních nařízeních o pohybu v prostředcích veřejné dopravy cestujícími. Na tuto skutečnost denně upozorňují svými stížnostmi a podněty ostatní cestující a žádají vedení dopravního podniku o řešení situace.

„Vedení dopravního podniku nemá žádnou legislativní oporu, jak proti těmto osobám, kterým je zdraví ostatních lhostejné, zasáhnout. Svázané ruce mají také řidiči vozidel.  Ti mohou pouze požádat o ochranu dýchacích cest nebo preventivně na povinnost poukazovat zvukovým hlášením ve voze,“ vysvětlil Ing. Michal Zděnek MA, předseda představenstva DPMLJ.

„Liberečtí strážníci provádí asistenci revizorům DPMLJ a.s. v autobusech a tramvajích při kontrolách jízdních dokladů a zároveň dohlíží na veřejný pořádek a na dodržování mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví, zejména zákazu pohybu a pobytu bez ochranných prostředků dýchacích cest v prostředcích veřejné dopravy“, doplnila Bc. Daniela Bušková, mluvčí liberecké městské policie.

Dopravní podnik v podstatě navázal na letitou spolupráci s městskou policií v Liberci. Obě organizace mají za sebou v těchto dnech už několik akcí na desítkách spojů MHD. S přihlédnutím na skutečnost, že se jedná o koordinované akce s městskou policií, snažíme se, aby kontroly měly co největší zásah v co nejvíce spojích.

Cestující bez jízdních dokladů (k jejich velkému překvapení) jsou z vozidla okamžitě vykázáni a řešeni mimo vůz. Kontroly pak pokračují bez většího zpoždění autobusu nebo tramvaje, a tím i bez zdržení ostatních cestujících.  
Dopravní podnik eviduje zpětnou vazbu od cestujících, kteří si společných kontrol již všímají a hodnotí je ve většině případů pozitivně. Akce budou nadále pokračovat.

Martina Poršová, tisková mluvčí DPMLJ

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace