Tradiční Dětský odpadový den se ve středu v parku nad Tržním náměstím uskuteční už popáté

13. 09. 2021 | 9:10

Ve středu 15. září 2021 proběhne v parku nad Tržním náměstím u Budyšínské ulice tradiční Dětský odpadový den, který se na tomto místě bude konat již popáté.

děti kids-2847783 1280
Ilustrační foto

Na celé akci budou opět spolupracovat organizace, které se pohybují v odpadovém hospodářství, jako jsou např. společnost Elektrowin a.s, Asekol a.s a EKO-KOM a.s. Dále společnost Dimatex CS spol. s r.o., která ve Stráži nad Nisou zpracovává nepotřebný textil, a v neposlední řadě svozová společnost FCC Liberec s.r.o., která v Liberci sváží komunální odpad a na akci přistaví velice zajímavou atrakci, a to svozový vůz, který si děti určitě rády prohlédnou jak zvenčí, tak i zevnitř.

Foto: LBFormou her a různých kvízů se příchozím dětem i dospělým u jednotlivých stánků vysvětlí, proč je důležité odpad třídit, jak se s vytříděným odpadem dále nakládá a co z něho lze znovu vyrobit. Pro děti bude připravena celá řada her a soutěží, ze kterých si budou moci odnést nějakou tu drobnost domů. Stejně tak budou připraveny zábavné atrakce, kterým vévodí nafukovací překážková dráha nebo velká nafukovací skluzavka. Tak jako v loňském roce se děti budou moci svézt v popelářském autíčku, na koloběžkách nebo ve speciálních popelářských formulích. 

www.liberec.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace