Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Transformací z akciovky na příspěvkovou organizaci se technické služby snáze dostanou k zakázkám města

16. 10. 2019 | 17:07

Liberec začal připravovat transformaci svých technických služeb z akciové společnosti na příspěvkovou organizaci. Cílem je, aby jim město mohlo snadněji zadávat zakázky. Novinářům to dnes řekl náměstek primátora Jiří Šolc (SLK).

zimniudržbaTSMLořezNet
archivní foto

"Na konci tohoto našeho velkého projektu by měla být transformovaná společnost, do které bude město Liberec moci svěřit zimní a letní čištění, veřejné osvětlení a tak dále v souladu se zákonem o zadávání veřejných zakázek, takzvanou in house výjimkou," řekl náměstek. Více informací zatím město zveřejňovat nebude. "Je to neveřejný materiál, než se s ním zastupitelé seznámí," dodal Šolc.

Technické služby města Liberce jako akciová společnost fungují od roku 1997. Jejich základní kapitál je skoro 127 milionů korun. Jsou ve stoprocentním vlastnictví města, které je také jejich klíčovým zákazníkem. Zakázky pro něj tvoří zhruba 80 procent tržeb. Společnost se 155 zaměstnanci se stará ve městě o 400 kilometrů silnic, 300 kilometrů chodníků a 180 hektarů zelených ploch. Loni podnik při tržbách bezmála za 197 milionů korun skončil v zisku 3,4 milionu. Radnice před několika lety zvažovala, že firmu za 100 milionů prodá. Záměr privatizace schválilo liberecké zastupitelstvo v listopadu 2012, minulé vedení radnice ale tento záměr zastavilo a chystaný prodej zrušilo.

čtk