Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Uzavírka Klášterní ulice v Liberci se kvůli modernizaci rozvodů tepla protáhne až do 18. července

09. 07. 2024 | 17:47

Uzavírka frekventované Klášterní ulice v Liberci v souvislosti s modernizací teplárenské sítě ve městě se o několik dní protáhne. Práce měly být hotové do poloviny července, Teplárna Liberec ale požádala o prodloužení uzavírky do 18. července. Na dotaz ČTK to řekla mluvčí společnosti Tereza Hozáková. Prodloužení uzavírky se dotkne i městských autobusových linek 15, 19, 29 a 40, které musí po objízdných trasách a nebudou obsluhovat zastávky Klášterní a Poliklinika.

liberec klasterniLiberec1 menší
Klášterní ulice v Liberci, foto: Artur Irma

V Klášterní ulici, která je přístupovou cestou k poliklinice a také jednou z cest do areálu liberecké nemocnice, dělníci pracují od začátku července. "K podání žádosti o prodloužení uzavírky Klášterní ulice došlo z důvodu nepředvídatelných okolností zjištěných během zemních prací a s tím související nutnost dodržet technologické postupy stavebních prací specifikovaných majetkovým správcem pozemní komunikace," doplnila Hozáková.

Teplárna Liberec ze skupiny skupiny Enetiqa (dříve MVV Energie CZ) zahájila letos na jaře druhou a třetí etapu modernizace zastaralých rozvodů. Ztrátové parovody nahradí zhruba na 25 kilometrech rozvody horké vody, výrazně by to mělo snížit ztráty tepla. Teplárna modernizuje rozvodné větve, které zásobují sídliště Broumovská, Králův Háj, Kunratická, Bída, Hanychov, Vesec, Doubí, Rochlice, Zelené Údolí a Vratislavice nad Nisou. Na projekt za 1,1 miliardy korun získala firma bezmála 470 milionů korun z Národního plánu obnovy.

Klášterní ulice v Liberci, foto: Artur IrmaNež mohutné parovodní potrubí z ulic zmizí, musí hlavně řidiči počítat s komplikacemi, aktuálně se pracuje na více než deseti místech, dopravu ve městě ale komplikují i další stavby. Projekty GreenNet II a GreenNet III musí být hotové do konce příštího roku, řekl ČTK při zahájení staveb na jaře předseda představenstva Teplárny Liberec Jan Sedláček. Už tehdy avizoval, že pro centrum města budou nejvíce zatěžující měsíce květen, červen a červenec.

čtk