V inkubátoru Lipo.ink se o víkendu uskuteční Maker Faire – největší světový festival kutilů, inovátorů a vynálezců!

13. 09. 2021 | 16:13

Maker Faire Liberec – první ročník festivalu plného pokusů a workshopů s moderními technologiemi, řemesly a vědou se uskuteční 18. září 2021 v Lipo.ink (budova krasjkého úřadu). Po úspěšném uvedení v šesti městech po celé republice festival zavítá i do Liberce a představí zde přes 30 nadšených tvůrců – tzv. makerů. Návštěvníky čekají dva dny plné bádání, působivých instalací a populárně-naučných show. Vstup na akci je zdarma.

maket 4
Foto - zdroj: Maker Faire

Vznikl jako předposlední z dvanácti inovačních center v České republice a stará se o to, aby podnikatelé a jejich nápady a investice zůstávaly v Libereckém kraji. Otevřením nové budovy v centru Liberce na podzim 2020 poskytne Lipo.ink také unikátní prostory pro podnikatele.

Maker Faire je přehlídka plná workshopů, otevřených dílen, interaktivních instalací a aktivit. “Téměř vše si na něm lze vyzkoušet na vlastní kůži a mnohé i vyrobit. Své projekty a prototypy zde prezentují tzv. makeři, tedy kutilové, inovátoři, vynálezci, ale také nadšenci. Festival propojuje amatérské tvůrce se světem profesionálů stejně jako tradiční řemesla s moderními technologiemi, uměním a vědou. Je určen všem, které baví tvořit, poznávat a učit se novým dovednostem,” říká Vojtěch Kolařík, ředitel festivalu.

Během třetí zářijové soboty se na něm představí přes 30 makerů a projektů z řad mj. IT expertů Hardwario, otevřené dílny a science show IQLANDIA, projektů TUL či kreativců ze Zauhlovačky. Na své si přijdou nadšenci robotiky, rukodělných technik, designu, programování či 3D tisku. Do programu se zapojí umělecké školy, DDM, kreativní ateliéry či zástupci Českolipských debrujárů. “Poznáte, jak funguje gravírování či 3D tiskárna, naučíte se upcyklovat plast a vyrobit si nejen z něj, ale i z dalších netradičních materiálů třeba peněženku, dozvíte se více o ekologickém hydroponickém pěstování, výrobě domácí kosmetiky či destilaci bylin,” upřesňuje Vojtěch Kolařík.

Tvořivé dílny a workshopy doplní netradiční interaktivní instalace v podobě řízené vichřice, obřího ocelového kinetického kolotoče Mansterville, výroba vodních raketek a další interaktivní instalace.

Festival vzniká ve spolupráci s Lipo.ink za podpory Města Liberec a Libereckého kraje.

TZ/Barbora Jónová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace