V Liberci si bude možné půjčit elektrickou koloběžku. Bolt jich  rozmístí přes 200, stanovišť bude 40

01. 04. 2021 | 13:31

V Liberci si bude možné půjčit elektrickou koloběžku. Přepravní společnost Bolt jich po městě rozmístí v dalších týdnech přes 200, stanovišť bude přes 40. V tiskové zprávě o tom informovala za platformu Sylva Sulaimanová. Obdobná služba dosud v Liberci není.

bolt2
Foto z www.bolt.eu

"Sdílené elektrické koloběžky jsou důležitým prvkem městské dopravy budoucnosti. Jsou rychlé, stačí si stroj vypůjčit a za pár minut i v dopravní špičce přejedete centrum města, a ani se při tom nezapotíte,“ uvedl manažer pro elektrická kola a koloběžky Bolt pro ČR Martin Zajíc. Podle něj tuto službu spustili v Česku zatím v Brně a Ostravě. "A v příštích dnech či týdnech se tak stane v několika dalších městech," dodal.

Foto z www.bolt.eu

Zelené koloběžky si bude možné vypůjčit přes aplikaci naGoogle PlayiApp Store. Stanovišť bude po Liberci přes 40 a jejich počet a rozmístění se bude postupně upravovat podle zájmu. V prvních pěti minutách se za každou minutu zapůjčení koloběžky platí čtyři koruny, poté je minutová sazba tři koruny. "Po skončení jízdy je třeba koloběžku vhodně zaparkovat. Pokud je v blízkosti cyklostojan, tak k němu. Pokud není, je možné ji odstavit na chodníku tak, aby nepřekážela. Kolem by měl pohodlně projet kočárek nebo invalidní vozík," uvedla Sulaimanová.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace