Veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí Educa MyJob Liberec slaví letos patnáctiny a chystá řadu novinek

28. 08. 2021 | 14:59

Veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí Educa MyJob Liberec letos oslaví 15 let své existence. Při této příležitosti se jeho podoba rozrůstá, proměňuje a vylepšuje tak, aby svým návštěvníkům poskytl co nejlepší zážitek a přinesl ty nejzajímavější a nejaktuálnější informace o stavu vzdělávání i pracovních příležitostí – a to nejen v regionu, ale i celé České republice. Jeho spolupořadatelem a podporovatelem je již tradičně Liberecký kraj.

educa archivní foto z veletrhu Educa.
Archivní foto z veletrhu Educa

„Veletrh přichází s konceptem, nazvaným Educa Week. Od 11. do 17. října čeká na různých místech krajské metropole na zájemce týden specializovaný na vzdělávání, pracovní trh a informace. Určen je úplně pro každého: od těch nejmenších dětí až po zkušené dospělé. Vzdělávání totiž nekončí opuštěním školského systému, ale provází člověka po celý život. Do příprav Educa Weeku se zapojuje řada škol, firem a nejrůznějších institucí,“ uvedl Dan Ramzer, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Samotný Educa Week se dělí na čtyři části. První z nich je Educa Expo, které není ve své podstatě ničím jiným, než „klasickým“ veletrhem Educa MyJob Liberec. Uskuteční se od 14. do 16. října v Home Credit Areně a nabídne obvyklé představení škol a firem, pestrý doprovodný program nebo třeba odbornou konferenci na téma lidských zdrojů. Educa Kids pak přinese zábavu pro celé rodiny se zaměřením na menší děti, pro které budou připraveny různé vzdělávací programy i přednášky. V plánu jsou i prohlídky budovy Krajského úřadu Libereckého kraje, a to v pátek 15. října v 10 a 13 hodin. Mezi partnery této větve festivalu patří krajské příspěvkové organizace: Krajská vědecká knihovna v Liberci, liberecká zoologická zahrada, Severočeské muzeum Liberec či Oblastní galerie v Liberci. 

V rámci konceptu Educa Visit budou moci zájemci navštívit vybrané podniky z regionu, aby si mohli lépe představit jejich fungování a následné uplatnění žáků a studentů nejrůznějších oborů. Chybět nebude Educa Online, která při své premiéře v loňském ruce slavila úspěch – na webu veletrhu www.educaliberec.cz bude k dispozici sekce věnovaná virtuálním vizitkám jednotlivých škol i dalšímu doprovodnému programu. Online sekce bude k dispozici nejen během týdenního veletrhu, ale až do 1. března příštího roku tak, aby pomohla žákům devátých ročníků základních škol s výběrem škol středních.

Více informací se lze dozvědět na webu www.educaliberec.cz nebo na facebookové stránce Educa MyJob Liberec.

LK/Filip Trdla

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace