Veletrh Sport Live 2020 ukázal, že sport v Liberci stále žije. V Home Credit areně se prezentovalo 50 klubů a oddílů

06. 09. 2020 | 7:59

Jubilejní 15. ročník sportovního veletrhu Sport Live 2020 navštívilo 3800 návštěvníků. Sportovní nadšenci téměř na celý den kompletně obsadili celý areál Sport Parku Liberec i jeho centrální Home Credit Arenu.

Slive20top
Foto: Sport Park Liberec

Na ochozech Home Credit Areny i na venkovních stanovištích se proto letos představilo více než 50 sportovních klubů a oddílů nejrůznějšího sportovního zaměření. „Děkuji všem návštěvníkům, kteří si k nám v sobotu našli cestu. Epidemií covid-19 utrpěl celý sportovní svět velkou ránu. Jsem rád, že se našemu týmu podařilo uspořádat bezpečný veletrh a ukázat, že u nás i přes nutná opatření sport stále žije,“ uvedl za pořadatele Lukáš Přinda, jednatel SFM Liberec, a dodal: „Opět se povedlo na jednom místě propojit děti a rodiče s trenéry a vedoucími kroužků nejrůznějších sportů, a třeba jim usnadnit jejich sportovní začátky.“

Foto: Sport Park LiberecVeletrh Sport Live 2020 proběhl pod záštitou hejtmana Libereckého kraje Martina Půty.  „Velice mě těší, že Sport Live podporuje zejména pohyb dětí, což je v dnešní době, kdy je mládež obtížné odtrhnout od obrazovek televizorů a monitorů počítačů, velice důležité. Veletrh nabízí na jednom místě zábavu i novinky ze světa sportu a já se ho každoročně velice rád zúčastňuji, protože se zde potkávají báječní lidé zapálení pro sport,“ uvedl hejtman Martin Půta.

Hlavní cíl organizátorů veletrhu je každoročně stejný – představit co nejširšímu publiku možnosti sportu v celém Libereckém kraji. V rámci doprovodného programu tradičně proběhl den otevřených dveří na sportovištích ve Sport Parku Liberec a zahájení nové sezóny veřejného bruslení. To bylo letos opravdu speciální – poprvé se konalo přímo na ledě Home Credit Areny, kde si návštěvníci mohli zabruslit a nechat si i poradit od trenérů školy bruslení Bruslička.

V celém areálu pak byly připraveny sportovní soutěže a závody pro děti – nemohl chybět oblíbený Sportovní víceboj s Týmem silniční bezpečnosti ani orientační závod po zákoutích Sport Parku. Na centrálním parkovišti Home Credit Areny pak proběhl také exhibiční fotbalový turnaj mládežnických kategorií mezi FC Slovan Liberec a FK Jablonec.

U stánku partnera veletrhu O2 si mohli návštěvníci užít debatu a autogramiádu s hráči fotbalového týmu osobností Real Top Praha Milanem Fukalem a Jakubem Děkanem, u Bílých Tygrů bylo možné vyzkoušet si hokejový trénink ve virtuální realitě Sense Areny, vyfotit se s poháry Bílých Tygrů včetně Prezidentského poháru nebo si pořídit originální hraný dres A týmu Bílých tygrů z některé z uplynulých sezón.

Veletrh letos provázela nezbytná opatření

Program i organizace veletrhu byly letos ovlivněné bezpečnostními opatřeními vycházejícími z nařízení Ministerstva zdravotnictví pro konání vnitřních akcí. „Veletrh samozřejmě letos probíhal trochu jinak, než jsme byli dosud zvyklí, věříme však, že opatření neměla na chod akce velký dopad a pouze návštěvníky ochránila. Všechna pravidla, která jsme pro veletrh nastavili, jsme s konzultovali s Krajskou hygienickou stanicí v Liberci tak, aby odpovídala aktuální epidemiologické situaci,“ upřesnil Přinda.

Foto: Sport Park Liberec

V Home Credit Areně byly striktně oddělené vchody a východy a organizátoři zajišťovali, že se v konkrétních oblastech areálu nebude vyskytovat více než 500 osob. V celém areálu i u vystavovatelů také byla k dispozici stanoviště s dezinfekcí a bylo důsledně dodržováno nošení ochrany dýchacích cest ve vnitřních prostorách.

TZ Pavlína Tomisová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace