Během záchrany života muže zkolabovala jedna z přihlížejících žen. Strážníci naštěstí měli defibrilátor

112
17. 05. 2020 | 11:18

Ve čtvrtek odpoledne hlídka Městské policie v Jablonci nad Nisou (MPJN) poskytla první pomoc dvěma lidem. Ředitel strážníků na základě této události konstatoval, že zdravotnická příprava členů městské policie se vyplácí.

MPJN2
ilustrační foto

„Jsem rád, že se vyplácí čas a finanční prostředky vynaložené na výcvik strážníků Městské policie Jablonec nad Nisou (MPJN). V tomto konkrétním případě to byla příprava od Českého červeného kříže, který školí strážníky k poskytování první pomoci,“ chválí ředitel MPJN Roman Šípek.   

Ve čtvrtek 14. května v 15:39 vyjela na žádost rychlé záchranné služby hlídka MPJN vybavená přístrojem AED (Automatizovaný externí defibrilátor) do ulice Dalešická k muži v bezvědomí. Hlídka byla na místě do pěti minut. „Po příjezdu nalezla zhruba šedesátiletého muže, který byl na pohled v bezvědomí,“ popisuje výjezd ředitel MPJN.

Hlídka zjistila, že muž má slabší formu šoku a samostatně dýchá, proto nebylo třeba použít AED. „Strážníci mu poskytli první pomoc, provedli protišoková opatření a zajistili základní životní funkce až do příjezdu záchranky, která si ho převzala,“ dodává Šípek s tím, že během záchrany zkolabovala jedna z přihlížejících žen, rovněž zhruba šedesátiletá.  „Také jí strážníci poskytli první pomoc do doby, než ženu ošetřila posádka RZS. A poté si vzali na starost psa, který patřil ošetřovanému muži, a předali jej do péče lučanského útulku Dášenka,“ uzavřel ředitel MPJN Roman Šípek.   

JN/Jana Fričová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace