Čarodějnice budou létat bez publika, k ohni jenom s rodinou a policie chystá "zátah" na alkohol

112
30. 04. 2021 | 11:11

Filipojakubskou noc tradičně doprovází pálení čarodějnic, které si občané oblíbili natolik, že se ho nebudou chtít vzdát ani letos, kdy v naší zemi omezují setkávání lidí protiepidemická opatření. Jejich dodržování v rámci běžného výkonu služby kontrolujeme a v této souvislosti upozorňujeme na ta opatření, která se k Čarodějnické noci z 30. dubna na 1. května přímo vztahují.

čarodejniceMini
ilustrační foto

Při organizované akci se mohou venku setkat jen dva lidé, pokud nejde o členy rodiny nebo jedné domácnosti. Vedle toho platí i jiná omezení, a to například  při setkávání lidí na svatbách, pohřbech, a nebo na demonstracích.

Pokud někdo zorganizuje na svém pozemku pálení čarodějnic, může u něj bez omezení počtu hostů posedět jen se svými rodinnými příslušníky a nebo s lidmi, se kterými sdílí společnou domácnost. Jinak platí, že se v rámci organizované akce mohou sejít jen dva lidé, jestliže tedy nejsou rodinými příslušníky nebo spolu nesdílejí  domácnost.

A Čarodějnic se týká ještě jedna informace. Krajské ředitelství policie Libereckého kraje vyhlásilo na 30. dubna celokrajskou dopravně bezpečnostní akci, při níž budeme kontrolovat dodržování pravidel silničního provozu včetně toho, zda řidiči neusedají za volant vozidla pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek.

PČR/Ivana Baláková

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace