Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Čeští a polští hasiči cvičili zásahy při úniku chloru a při úniku kyseliny sírové z kontejneru 

112
02. 06. 2019 | 0:05

Ve čtvrtek se uskutečnilo v rámci česko-polského vlajkového projektu "Bezpečné pohraničí" cvičení s tématem zásahy na nebezpečné látky.

6067jcz
Foto: HZS LK

Cvičení se konalo na stanici Jablonec nad Nisou a zúčastnilo se ho 44 hasičů (32 českých, 12 polských) z HZS Libereckého kraje hasiči ze stanice Liberec a Jablonec nad Nisou, z Polské republiky hasiči z KW PSP Wrocław, KP PSP Kamienna Góra, KP PSP Zgorzelec, KM PSP Wałbrzych, KP PSP Lubań, KP PSP Lwówek Śląski, KM PSP Jelenia Góra.

Hasiči cvičili modelové situace na úniky chloru se záchranou života a na únik kyseliny sírové z poškozeného IBC kontejneru. Cílem bylo porovnat postupy hasičů z jednotlivých zemí. Na konci cvičení proběhlo vyhodnocení cvičení a exkurze stanice Jablonec nad Nisou.

HZS LK/ Richard Michna