Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Cyklisté se z výletu do Sedmihorek vrátili pěšky, lankový zámek kola před krádeží neochránil

112
26. 07. 2019 | 10:10

Svou dovolenou tráví v Českém ráji 30letý muž ze Slovenska, který si v úterý  zapůjčil společně se svými dvěma kamarádkami v Autocampu Sedmihorky horská jízdní kola a téhož dne na nich vyrazili společně na výlet. Kolem půl třetí odpoledne se zastavili  pod Vyhlídkou U Lvíčka, všechna tři  kola si opřeli o strom a zajistili je lankovým zámkem.

cyklo kolo detail bike-2101731 1280
Ilustrační foto

Po návštěvě vyhlídky chtěli pokračovat v jízdě dál, ale to už nebylo možné. Někdo totiž v době, kdy byli na rozhledně, lankový zámek ostranil a dvě kola odcizil. Na místě zůstalo to nejhorší. Z cyklistické vyjížďky se proto oznamovatel a jedna jeho kamarádka vrátili do kempu pěšky. Navíc budou muset půjčovně odcizená kola uhradit, což dohromady dělá částku 13 000 korun.

V této souvislosti všechny cyklisty varujeme, aby svá kola vůbec nespoutěli z očí, když si na výletě udělají zastávku. Hrozí jim, že o ně přijdou, jak potvrzuje mimo jiné i zkušenost slovenských turistů. Zkrátka příležitost dělá zloděje a cyklistům mizí jak levná kola, tak i kola luxusní za desítky tisíc korun, pokud je někde nechají bez dozoru.

Náhodní zloději, kteří svou příležitost nikdy nepromarní, pak skutečnou hodnotu kvalitního kola ani nepoznají a klidně ho prodají nejbližšímu zájemci hluboko pod cenou. Zejména dražší kola si proto dobře hlídejte.

PČR/Ivana Baláková