Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Den IZS ve Frýdlantu  zprostředkoval návštěvníkům ukázky vybavení a činnosti složek integrovaného záchranného systému

112
16. 09. 2019 | 12:15

Pátek třináctého rozhodně neodradil návštěvníky Dne IZS ve Frýdlantu, naopak, na náměstí T. G. Masaryka dorazila během dne spousta natěšených dětí a rodičů, základní i mateřské školy.

ISZ Frýdlant 2
Foto: HZS LK

K vidění byly ukázky vybavení a činnosti složek IZS. Hasiči z Raspenavy vystavili např. cisternovou automobilovou stříkačku, která je určena pro přepravu hasičů, věcných prostředků požární ochrany a nádrží na hasiva (voda, pěnidlo). Prohlédnout si bylo možné také velitelský automobil, který je určený pro velící a řídící důstojníky. Hasiči předváděli ilustrační ukázku např. hašení oleje na pánvi, hašení malého domečku nebo vyprošťování osob z havarovaného automobilu.

ISZ Frýdnant, foto: HZS LKBěhem celé akce bylo také možné navštívit stánek preventivně výchovné činnosti HZS Libereckého kraje, kde děti plnily úkoly, za které dostávaly drobné dárky. Procvičovaly si čísla tísňových linek, poznávaly uniformy záchranářů z magnetické sady. Pracovaly s „domečkem rizik“, který v řezu objektem upozorňuje na nejrůznější nástrahy, se kterými se mohou v domácím prostředí setkat. Nově si mohly starší děti vyzkoušet na magnetické sadě hledání orientačních bodů v krajině, které jsou důležité pro správné a rychlé nahlášení mimořádné události na tísňovou linku. Jen během dopoledne se u preventivně výchovného stánku vystřídalo bezmála 400 lidí.

ISZ Frýdnant, foto: HZS LKHZS LK/Lucie Hložková