Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Do rodinného domu v Turnově se zloději vniknout nepodařilo, přesto způsobil škodu za 25 000 korun

112
22. 12. 2019 | 5:35

Dosud neznámý pachatel v neděli 15. prosince odpoledne v době od půl čtvrté hodiny do 19:45 hodin neoprávněně vnikl na pozemek u jednoho z rodinných domů v Turnově v ulici Josefa Štrégla.

DVEŘE zloděj
Foto: www.turnov.cz

Přesně nezjištěným předmětem, pravděpodobně vrtákem, poškodil dřevěný rám francouzského okna v zadní části domu, kde skrze celý rám vytvořil otvor. Do domu se neznámému pachateli, který využil toho, že rodina bydlící v tomto domě odešla na návštěvu ke známým, vniknout naštěstí nepodařilo. Přesto stačil způsobit škodu v předběžné výši 25.000,- Kč.

Policisté z Obvodního oddělení v Turnově, kteří nyní celý případ šetří, již ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů porušování domovní svobody a poškození cizí věci, za jejichž spáchání hrozí pachateli v případě dopadení trest odnětí svobody až na dva roky.

V souvislosti s tímto případem je důležité, abyste si všímali toho, kdo se pohybuje v blízkosti vašeho bydliště. Pokud spatříte cizí osoby nebo neznámá vozidla parkující ve vaší ulici v denních i večerních hodinách a navíc podezřelý pohyb neznámých osob kolem těchto vozidel, měli byste nás o tom informovat prostřednictvím bezplatné tísňové linky 158. My vaše oznámení na místě raději prověříme. Občanská solidarita se v takovém případě  vyplatí, protože když uspěje zloděj u souseda, ve vaší ulici se mu zalíbí a příště navštíví právě vás.

PČR/Dagmar Sochorová