Dva kluci ze Semilska zachránili sebevraha před vykrvácením. Podřezal se v opuštěné kotelně

112
05. 08. 2020 | 6:56

Teprve čtrnáctiletý Milan Lichtenberg z obce Příkrý a jeho sedmnáctiletý kamarád Dominik Stránský z obce Chuchelna na Semilsku jsou dva obyčejní kluci, kteří pomohli zachránit šestatřicetiletého sebevraha před vykrvácením. Mladíci ho objevili v opuštěné kotelně za semilským sídlištěm Řeky dne 22. června letošního roku.

sebevrah
Foto: PČR

Kolem objektu si krátili cestu na cyklostezku, když se z ruiny právě linuly podivné zvuky podobné praskání skla. Vešli tedy dovnitř, aby zjistili, co se tu děje a  uviděli zde bezvládně ležet na zemi muže v kaluži krve, který na ně nijak nereagoval. 

Okamžitě proto k němu  přivolali zdravotnickou záchrannou službu. Také využili toho, že venku zahlédli dospělého kolemjdoucího a požádali ho o pomoc, ten pak na zraněného dohlížel do příjezdu sanity. Mladíci komunikovali se zdravotníky a navigovali sanitní vůz, který přijel na místo do několika málo minut. Pacienta v kritickém stavu si následně převzal do péče lékař a umístil ho na lůžko anesteziologicko resuscitačního oddělení jilemnické nemocnice. Jeho zdravotní stav je nyní naštěstí stabilizovaný. 

Oběma mladíkům v pátek 31. července osobně poděkovali za jejich pomoc zástupci vedení územního odboru v Semilech na společném setkání, na které kromě nich do budovy semilského policejního ředitelství pozvali i jejich rodiče. Společná schůzka proběhla v příjemné atmosféře a chlapci od zástupců semilského územního odboru policie  a také od  poslance Parlamentu České republiky Davida Pražáka obdrželi praktické dárky. Velké poděkování patří samozřejmě i  neznámému muži, jehož totožnost se nám vypátrat nepodařilo, protože z místa události po odjezdu sanity odešel.

Při prověřování pokusu sebevraždy jsme zjistili, že si  šestatřicetiletý muž ze Semilska dne 22. června zakoupil v Semilech ve vietnamské prodejně na kuráž lahev alkoholu a také nůž, kterým si pak pořezal obě zápěstí. Jeho matka nás téhož dne odpoledne po patnácté hodině kontaktovala a požádala nás o jeho vypátrání, protože jeho sebevražedné sklony znala a nemohla se mu delší dobu dovolat. Na její oznámení jsme reagovali vyhlášením pátrací akce s využitím služebního psa, ale v jejím průběhu jsme  krátce před šestnáctou hodinou dostali od zdravotníků informaci, že pohřešovaného muže nalezli v bývalé mazutové kotelně Milan s Dominikem. 

PČR/Ivana Baláková

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace