Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Dva vrtulníky zasahovaly u dopravní nehody poblíž Sosnové, motorkář a jeho spolujezdkyně utrpěli těžká zranění

112
11. 09. 2019 | 21:01

Včera kolem 17:30 zasahovaly dva vrtulníky zdravotnické záchranné služby u dopravní nehody poblíž obce Sosnová na silnici první třídy v lokalitě zvané Ramš. Zde se rozhodl kolonu vozidel jedoucích od Zahrádek na Českou Lípu předjet 35letý motocyklista na stroji Honda, ale než tento manévr dokončil, narazil do levé přední části Škody Superb, která z předjížděné kolony odbočila vlevo.

ZZSvrtulnik-novy1
Ilustrační foto

Náraz do superbu odhodil motocykl do pole. Motocyklista a jeho 22letá spolujezdkyně přitom utrpěli mnohočetná těžká zranění, která si vyžádala letecký transport do nemocnice. Muže vrtulník přepravil na traumacentrum do Liberce a mladou ženu na traumacentrum do Ústí nad Labem.

 

Vyšetřování příčin nehody si na místě převzala služba kriminální policie a vyšetřování. V této souvislosti si vyžádáme znalecký posudek z oboru dopravy, který nám pomůže odpovědět na otázku, jakou míru viny nesou na nehodě její jednotliví účastníci. Palubní kamera jednoho z projíždějících řidičů zaznamenala nejen nehodu samotnou, ale i předchozí rizikové chování tohoto motorkáře, který ho předjel na plné čáře a přitom ohrozil další auto v protisměru.

PČR/Ivana Baláková