Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Dvouletá dívka vběhla v centru České Lípy před jedoucí auto. V nemocnici skončila jen z preventivních důvodů

112
02. 07. 2024 | 18:54

Včera kolem 12.30 projížděl 26letý řidič v osobním vozidle značky Hyundai jednosměrnou Mariánskou ulicí  od náměstí ke křižovatce s ulicí Žižkovou v centru České Lípy, když mu náhle vběhla do jízdní dráhy teprve dvouletá holčička. V té chvíli jel naštěstí  velmi nízkou rychlostí. Okamžitě sešlápl brzdu a stočil volant doleva, takže dívenka spíše jen naběhla na pravý přední roh vozidla a následně upadla na vozovku. 

DNclNew
Foto: PČR

I když přitom žádné zjevné zranění neutrpěla, odvezl ji  řidič hyundaie i s její maminkou do nemocnice na vyšetření, kde lékaři holčičku z preventivních důvodů hospitalizovali. Je třeba říci i několik slov o viníkovi této nehody, kterým je maminka dítěte. Ta si před zmíněnou událostí povídala na chodníku u silnice s jinou paní a svému dítěti moc pozornosti nevěnovala.

Nehody nebývají náhody, ale jsou  často důsledkem poklesu naší pozornosti a obezřetnosti. V této souvislosti apelujeme na rodiče, aby věnovali bezpečí svých dětí maximální pozornost. Ne všechny nehody končí jen jejich preventivní hospitalizací.

PČR/Ivana Baláková